Телефоны
Мова:
 • Українська
 • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Радіохвильове видалення кондилом, папілом

На поверхні зовнішніх статевих органів, слизовій оболонці піхви та шийці матки у жінок можуть виникати невеликі новоутворення різної форми. Іноді вони не завдають дискомфорту, але у багатьох випадках викликають свербіж, часто пошкоджуються при контакті з одягом, можуть кровоточити. У медицині ці утворення називаються кондиломами та папіломами, для їх видалення застосовується метод радіохвильової хірургії. Така процедура у Києві доступна у медичному центрі “Діамед-Експрес”.

Чому папіломи та кондиломи варто видаляти?

Більшість жінок звертається до гінеколога для радіохвильового видалення папілом та кондилом, оскільки їх наявність викликає фізичний та психологічний дискомфорт. Найчастіше він проявляється у вигляді болісних відчуттів, свербежу, особливо якщо новоутворення натираються одягом. Вони також можуть пошкоджуватися під час статевого акту і створюють косметичний дефект, який впливає на якість інтимного життя.

Небезпечність папілом та кондилом полягає у тому, що вони є зовнішнім проявом зараження вірусом папіломи людини (ВПЛ). Відома велика кількість типів цього вірусу, і деякі з них зумовлюють високий ризик розвитку онкологічних захворювань. Вірогідність небезпечних наслідків зростає, якщо новоутворення часто травмується, і жінка не звертається вчасно до лікаря для проведення діагностики та лікування.

Отже, якщо ви помітили в області статевих органів новоутворення тілесного або темного кольору, які мають округлу чи видовжену форму (папіломи) або неправильну форму (кондиломи), обов’язково зверніться до гінеколога. Тільки лікар може призначити необхідні обстеження, щоб встановити точний діагноз і оцінити ризик патології для вашого здоров’я, а також видалить папіломи та кондиломи за допомогою сучасного безпечного методу. Самолікування неприпустиме, використання лікарських засобів на власний розсуд може призвести до небезпечних побічних ефектів, а самостійні спроби видалення новоутворень підвищують ризик виникнення онкологічної хвороби.

Як проводиться радіохвильове видалення папілом та кондилом на статевих органах?

Перший крок, який варто зробити жінці для усунення косметичного дефекту та профілактики ускладнень папіломатозної інфекції – прийти на консультацію до гінеколога. Лікар оглядає пацієнтку на гінекологічному кріслі, збирає анамнез, надає рекомендації щодо подальшого обстеження. Можуть бути призначені наступні види досліджень:

 • Лабораторні тести для визначення наявності та типу ВПЛ;
 • Бактеріологічне дослідження урогенітального мазка;
 • Цитологічне дослідження;
 • Відеокольпоскопія;
 • Інші дослідження – за показаннями.

Якщо у жінки немає протипоказань для радіохвильового видалення кондилом та папілом, лікар проводить процедуру:

 1. Застосовується місцева анестезія (за допомогою ін’єкції або шляхом нанесення знеболюючого гелю).
 2. Проводиться видалення. На новоутворення спрямовується високочастотна радіохвиля, яка викликає руйнування (деструкцію) його клітин. Важливим є те, що забезпечується висока точність маніпуляцій, і навколишні здорові тканини не зачіпаються, у майбутньому на цьому місці не залишиться навіть помітних рубців. Високоенергетичне радіохвильове випромінювання одночасно викликає коагуляцію кровоносних судин, і це запобігає розвитку кровотечі. У медичному центрі “Діамед-Експрес” видалення кондилом та папілом відбувається за допомогою якісного та надійного апарату ФОТЕК Е80М.

За один сеанс можна видалити поодиноке новоутворення або відразу кілька кондилом чи папілом, розташованих в аногенітальній області, на поверхні піхви або шийки матки. Реабілітація після радіохвильового видалення відбувається швидко і без дискомфорту. Для профілактики ускладнень протягом 4-6 тижнів потрібно дотримуватися рекомендацій лікаря:

 • Не відвідувати сауни та бані;
 • Не купатися у басейнах та відкритих водоймах;
 • Приймати ванну замість душу, не використовувати гарячу воду;
 • Утриматися від статевих актів;
 • У період менструації використовувати прокладки, не користуватися тампонами.

Протипоказання

Радіохвильове видалення не проводиться, якщо виявлені протипоказання для цієї процедури:

 • Запалення новоутворення;
 • Наявність злоякісної пухлини;
 • Загострення хронічних патологій;
 • Діабет;
 • Наявність кардіостимулятора;
 • Загострення герпетичної інфекції;
 • Вагітність;
 • Лактація.

Гінекологи медичного центру “Діамед-Експрес” ретельно аналізують кожний клінічний випадок, уточнюють наявність протипоказань, щоб не допустити розвитку небажаних ефектів від застосування даного методу.

Радіохвильове видалення кондилом та папілом у Києві

Запишіться на прийом до гінеколога у медичному центрі “Діамед-Експрес”, щоб пройти діагностику і видалити кондиломи та папіломи за доступною ціною, швидко, безпечно, безболісно, без утворення рубців. Зателефонуйте нам за телефоном, вказаним на сайті, і ми заплануємо консультацію на зручний для вас час.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія