Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Розширена кольпоскопія – що це таке?

Розширена кольпоскопія – це дослідження, яке застосовується для діагностики гінекологічних захворювань. За допомогою цього методу гінеколог може детально оглянути слизову поверхню шийки матки, піхви та вульви.

У медичному центрі “Діамед-Експрес” на Оболоні у Києві розширена кольпоскопія проводиться за допомогою цифрового відеокольпоскопу – з отриманням найточніших результатів діагностики та можливістю їх запису у вигляді фото та відео, які надалі використовуються для відстеження змін стану здоров’я.

Що таке кольпоскопія розширена?

Більшість захворювань шийки матки, піхви та вульви супроводжуються патологічними  змінами їх слизової оболонки. Але побачити це при звичайному гінекологічному огляді із дзеркалами можна далеко не завжди, особливо на ранніх стадіях розвитку. Для більш точної та детальної діагностики необхідно проводити обстеження зі збільшенням – за допомогою кольпоскопа.

Розширена кольпоскопія – це метод, при якому гінеколог оглядає статеві органи не тільки зі збільшенням, але й попередньо обробляє слизову оболонку препаратами – розчином оцтової кислоти та Люголем.

Після нанесення оцтової кислоти кровоносні судини шийки матки звужуються, а її поверхня стає більш рельєфною та очищається від виділень. Це дає можливість відрізнити ділянки здорового епітелію від патологічного, що важливо для діагностики захворювань. Далі проводиться проба Шиллера – обробка шийки матки Люголем. Це йодовмісний препарат, під дією якого нормальні клітини забарвлюються у коричневий колір, і їх легше візуально відрізнити від патологічно змінених ділянок, які не забарвлюються або змінюють колір нерівномірно.

Розширена кольпоскопія показує ознаки дисплазії, лейкоплакії та ектопії шийки матки, цервіциту, ектропіону, а також поліпи, наботові кісти, кондиломи. З її допомогою можна виявити одне з найпоширеніших онкологічних захворювань у жінок – рак шийки матки. Поставити точний діагноз можна за допомогою біопсії, зразок тканин можна взяти відразу під час кольпоскопії: завдяки чіткій візуалізації патологічно змінених ділянок, підвищується точність маніпуляцій. Зразок буде відібраний саме там, де потрібно, отже забезпечується максимальна точність результатів гістологічного аналізу.

Процедура може викликати лише незначний дискомфорт під час нанесення препаратів. Після розширеної кольпоскопії (у тому числі, з проведенням біопсії шийки матки) з’являються виділення – кров’янисті, з коричневим відтінком через застосування йоду. Вони можуть продовжуватися 2-4 дні та супроводжуватися незначним болем внизу живота. У цей період потрібно утриматися від статевих актів.

Показання та протипоказання для розширеної кольпоскопії

Приводом для призначення розширеної кольпоскопії можуть бути:

  • Підозри на наявність патологій шийки матки, піхви або вульви при появі характерних симптомів та за результатами гінекологічного огляду або цитологічного мазка;
  • Виявлення вірусу папіломи людини (ВПЛ);
  • Оцінка ефективності медикаментозного або хірургічного лікування захворювання;
  • Контроль стану статевих органів після перенесених у минулому захворювань, операцій, травматичних пологів;
  • Профілактичне гінекологічне обстеження.

При вагітності розширена кольпоскопія не протипоказана, але бажано проводити її після 8 тижня.

При гострих запальних процесах, атрофії ектоцервіксу, під час менструації або кровотечі іншого характеру та відновлення після пологів чи операції розширена кольпоскопія не проводиться. Цей метод не підходить пацієнткам з алергією на йод і не рекомендується жінкам до початку статевого життя.

Як підготуватися до розширеної кольпоскопії?

Підготовка до розширеної кольпоскопії проста і практично не відрізняється від підготовки до звичайного гінекологічного огляду. Потрібно:

  • За 2-3 дні до обстеження припинити застосування вагінальних свічок, мазей та інших подібних засобів;
  • За 1 добу – утриматися від статевих актів;
  • Безпосередньо перед візитом до гінеколога провести гігієнічні процедури інтимної зони без використання мила та антибактеріальних засобів.

Якщо ви проходите лікування гінекологічного захворювання, вже робили таке дослідження раніше і маєте його результати, бажано взяти їх із собою на прийом до гінеколога, щоб лікар міг оцінити зміни та ефективність терапії.

Розширена кольпоскопія у Києві

Зробити розширену кольпоскопію у Києві на Оболоні можна у медичному центрі “Діамед-Експрес”. Звернувшись до нас, ви можете бути впевненими у точності результатів діагностики.

У нашому центрі проводиться розширена цифрова кольпоскопія (відеокольпоскопія), під час якої лікар оглядає шийку матки за допомогою сучасного апарата Scaner МК 200. Висока якість відеосистеми, можливість багатократного збільшення, регулювання освітлення та контрастності сприяють максимально ретельному обстеженню слизової оболонки та виявленню її патологічних змін. Дослідження проводиться лікарем-гінекологом вищої кваліфікаційної категорії.

Щоб записатися на консультацію до гінеколога та проведення розширеної кольпоскопії у медичному центрі “Діамед-Експрес”, уточнити ціни на послуги та дізнатися іншу інформацію, зателефонуйте нам. Також можна натиснути кнопку “Записатися на прийом” на сторінці сайту та заповнити онлайн-заявку.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія