Телефоны

Що таке пайпель-біопсія ендометрію?

Що таке пайпель-біопсія ендометрію — важливе питання, яке цікавить багатьох пацієнток гінеколога. Це високоінформативне дослідження, що дозволяє встановити точний діагноз навіть у складних клінічних випадках, при небезпечних захворюваннях. Пройти таку діагностику ви можете у медичному центрі “Діамед-Експрес” на Оболоні у Києві. У нас процедура проводиться відповідно до сучасних стандартів і забезпечується достовірність результатів, завдяки високій кваліфікації фахівців та якості діагностичного обладнання. І при цьому ми зберігаємо доступні ціни, щоб ви могли піклуватися про своє здоров’я без обмежень.
пайпель-біопсія

Що таке пайпель-біопсія ендометрія

Пайпель біопсія ендометрію – це процедура, під час якої гінеколог бере фрагмент ендометрія для гістологічного аналізу. Дослідження має важливе значення у діагностиці запальних захворювань, її доброякісних та злоякісних новоутворень, інших патологій репродуктивної сфери, розвиток яких пов’язаний зі змінами слизової оболонки матки.

Переваги процедури

До появи пайпель-біопсії зразок тканин для гістологічного дослідження збирався тільки за допомогою зішкрібу внутрішньої оболонки матки. Він потребував розширення шийки матки та наркозу, оскільки цей процес супроводжується вираженим болем. Сучасний підхід дозволяє відібрати біоматеріал без сильних болісних відчуттів, складної підготовки та тривалої реабілітації.

Показання для проведення пайпель-біопсії

Гінеколог призначає пайпель-біопсію для діагностики захворювань ендометрію. Показаннями для цього методу виступають:

  • Порушення менструального циклу;
  • Аномальні маткові кровотечі у жінок дітородного віку та після настання менопаузи;
  • Наявність поліпів ендометрію;
  • Ендометрит;
  • Ендометріоз;
  • Підозра на рак ендометрію;
  • Необхідність з’ясування причин безпліддя.

Також проводиться біопсія ендометрію перед ЕКЗ, протягом курсу медикаментозної терапії – для оцінки ефективності призначеного лікування.

Протипоказання для пайпель-біопсії ендометрію

Не можна проводити біопсію ендометрію при:

  • Гострих запальних процесах у піхві, матці, шийці матки;
  • Інфекціях, що передаються статевим шляхом;
  • Вагітності;
  • Порушеннях зсідання крові;
  • Аномаліях будови шийки матки, які унеможливлюють введення інструменту.

Підготовка до процедури

Щоб підготуватися до пайпель-біопсії, потрібно протягом кількох днів утриматися від статевих актів, не спринцюватися, не використовувати гігієнічні тампони, вагінальні свічки, таблетки, мазі. Під час призначення цього обстеження лікар визначить, у яку фазу циклу потрібно його робити саме у вашому випадку. Перед процедурою необхідно пройти гінекологічне обстеження, УЗД органів малого таза, здати мазок для бактеріологічного аналізу, кольпоскопію, аналізи крові – загальний, для виявлення інфекцій. За потреби призначаються й інші дослідження.

Важливо! Якщо пацієнтка не знає точно, чи вагітна вона, необхідно перевірити це за допомогою аналізу на рівень ХГЛ, оскільки процедура може викликати самовільне переривання вагітності.

Як проходить діагностика матки методом «пайпель-біопсії»?

Процедура триває лише кілька хвилин. Пацієнтка сідає на оглядове крісло, гінеколог вводить пайпель-зонд через цервікальний канал шийки матки до порожнини матки. За принципом, схожим на роботу шприца, лікар витягує поршень інструменту, створюючи від’ємний тиск, у цей час зонд всмоктує фрагмент тканин. Інструмент вилучається, зібраний зразок відправляється до лабораторії. Його піддають гістологічному аналізу під мікроскопом, вивчають особливості будови ендометрію, перевіряють наявність атипових, злоякісних клітин, ознак запального процесу, фіброзних змін тощо.

Після біопсії ендометрію результати готові приблизно через 10-14 днів – стільки часу необхідно для виконання гістологічного аналізу.

Відновлення після такої малоінвазивної процедури проходить легко та швидко, без вираженого дискомфорту. Протягом кількох днів спостерігається біль внизу живота, незначні кров’янисті виділення. Протягом 2-3 діб рекомендується утриматися від фізичних навантажень та статевих актів.

Корисно знати! Можлива невелика затримка наступної менструації. Вагітність після процедури може наступити вже у поточному менструальному циклі, якщо для цього немає інших перешкод.

Медичний центр «Діамед-Експрес» у Києві на Оболоні – не ігноруйте тривожні симптоми!

Цікавить діагностика ендометріозу, ендометріальної гіперплазії або безпліддя та біопсія ендометрію? Звертайтеся до медичного центру “Діамед-Експрес” на Оболоні у Києві. Ми проведемо процедуру з максимальним комфортом для вас і забезпечимо отримання точних результатів. У нас ви також можете пройти різні види діагностики та лікування виявленого захворювання: наші висококваліфіковані фахівці мають багаторічний досвід і щороку допомагають тисячам пацієнток з патологіями різного характеру, на різних стадіях розвитку. Не можна ігнорувати небезпечні прояви захворювань, адже це може призвести до серйозних наслідків для здоров’я. Зателефонуйте нам зараз, заповніть онлайн-форму запису або напишіть у чаті, щоб записатися на прийом до гінеколога.

Часті питання

Пайпель-біопсія ендометрію – на який день циклу проводиться?

Якщо підозрюється гіперплазія ендометрія, пайпель-тест проводять у першій половині менструального циклу. У другій половині циклу слід робити процедуру пацієнткам з підозрою на гормональні порушення та під час підготовки до ЕКЗ. Якщо підозрюється онкозахворювання, спостерігаються аномальні маткові кровотечі після настання менопаузи, обстеження проводиться найближчим часом.

Чи болюча пайпель-біопсія?

Ця процедура викликає незначні болісні відчуття і у більшості випадків проводиться без будь-якого знеболення. Якщо пацієнтка дуже чутлива до болю, лікар може порадити прийняти знеболювальний препарат за кілька годин до забору тканин ендометрія.

Які можуть бути ускладнення після пайпель-біопсії?

Після пайпель-діагностики в окремих випадках можливе запалення через проникнення інфекції до тканин ендометрія. Однак ризик такого ускладнення мінімальний, якщо дослідження проводиться відповідно до всіх вимог – у медичному центрі “Діамед-Експрес”.

Що показує пайпель-біопсія?

За результатами пайпель-біопсії можна виявити запальні процеси, атипові, ракові клітини, ознаки атрофії, фіброзні зміни. Це дослідження застосовується при діагностиці ендометріозу, доброякісних та злоякісних новоутворень матки, гіперплазії ендометрію, хронічного ендометриту.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія