м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 | Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану) |
"Мінська" | Сб 9:00 - 15:00 |
Запальний процес може виникнути у будь-якому органі жіночої репродуктивної системи. Якщо розвивається запалення слизової оболонки піхви, таке захворювання має назву кольпіт, або вагініт. Із цією хворобою стикається велика кількість жінок у різні періоди життя, особливо часто – у дітородному віці.
Кольпіт виникає, коли на слизовій оболонці піхви активно розмножуються патогенні мікроорганізми, наприклад, при зараженні інфекцією, що передається статевим шляхом (трихомоніаз, гарднерельоз, хламідіоз та інші). Крім того, запальний процес можуть провокувати й умовно-патогенні мікроорганізми, які мешкають у статевих шляхах, але викликають хворобливі симптоми тільки при зниженні ефективності імунного захисту. Таким чином, виникнення кольпіту залежить не тільки від присутності збудника хвороби, але й від дії факторів, які зменшують опірність організму інфекціям або сприяють зараженню:
У залежності від виявленого збудника та причини виникнення захворювання, визначають різні його види: трихомонадний, кандидозний (мікотичний) кольпіт, віковий, атрофічний кольпіт тощо.
При кольпіті з’являються болісні відчуття в області піхви, внизу живота, а також під час сечовипускання та статевого акту, відчуваються печіння та свербіж у статевих шляхах. Виділення стають рясними, часто з жовтуватим, зеленуватим відтінком, неприємним запахом. Їх властивості різняться у залежності від збудника захворювання.
При гострому кольпіті симптоми інтенсивно проявляються, при хронічній формі захворювання прояви виражені менше, спостерігаються періоди загострення та ремісії.
Прояви кольпіту схожі на симптоми багатьох інших гінекологічних захворювань, тому жінка може лише виявити у себе хворобу, але не визначити точний діагноз. Необхідно звернутися до гінеколога для проходження діагностики та лікування. Якщо не зробити це вчасно, інфекційно-запальний процес поширюватиметься на інші органи – матку, яєчники, сечовидільну систему.
Щоб встановити точний діагноз, гінеколог оглядає жінку, бере мазок для бактеріологічного посіву, мазок для цитологічного дослідження. Можуть призначатися такі обстеження, як УЗД органів малого тазу, кольпоскопія, ПЛР-тести, що допомагають визначити вид збудника для вибору найефективніших лікарських препаратів.
Правильне лікування кольпіту може призначити лише лікар-гінеколог на основі результатів обстеження. Терапія зазвичай включає використання:
Важливе значення має одночасне лікування статевих партнерів (навіть за відсутності симптомів хвороби) та дотримання правил особистої гігієни. У період лікування слід утриматися від статевих контактів. Крім того, потрібно обов’язково лікувати інші хвороби, які сприяють розвитку патологічних процесів у репродуктивних органах (ендокринні розлади, порушення обміну речовин, опущення матки тощо).
Діагностикою та лікуванням кольпіту займається лікар-гінеколог, і, якщо у вас з’явилися підозри на наявність захворювання репродуктивної сфери, запрошуємо вас на прийом до висококваліфікованого спеціаліста у медичному центрі “Діамед-Експрес” на Оболоні у Києві. У нас ви зможете пройти комплексну діагностику, яка включає широкий спектр лабораторних досліджень, відеокольпоскопію, УЗД органів малого тазу. Всі види обстежень проводяться за доступною ціною та з гарантією точності результатів. Консультація проводиться у зручний для вас час за попереднім записом: залиште заявку на нашому сайті або зателефонуйте, щоб записатися на прийом.