Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Уреаплазмоз. Діагностика, клініка та лікування.

лаборатория киев

Жодна жінка не застрахована від появи найпоширеніших інфекцій сечостатевої системи. Етіологія інфекцій може бути змішаною, а бактеріальна флора може надходити з різних місць: уретри, піхви та заднього проходу. Однією з причин зараження є бактерія під назвою Уреаплазма. Симптоми цієї інфекції можуть бути «тихими». Їх вираз і зовнішній вигляд майже непомітні. Ureaplasma urealyticum ‒ це бактерія, що передається статевим шляхом. Вона є особливо небезпечною для вагітних жінок.

Своєчасна діагностика та лікування здатні швидко побороти делікатну проблему. Ви можете записатися на діагностику та лікування жіночого уреаплазмозу в нашому медцентрі «Діамед-експрес». Контактні номери рецепції: : (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

Уреаплазмові ускладнення у жінок

За оцінками вчених, Ureaplasma urealyticum виявляється у 75% сексуально активних чоловіків та жінок у всьому світі. Разом з іншою бактерією, що називається Ureaplasma parvum, вона часто викликає зараження сечовивідних шляхів та репродуктивної системи. Найчастіше уреаплазма відповідає за такі недуги:

  1. негонококовий уретрит;
  2. тазові запальні захворювання;
  3. запалення шийки матки;
  4. гострий нефрит.

Основний шлях зараження ‒ статевий акт. Однак заразитися Ureaplasma urealyticum можна також за допомогою спільних рушників та постільної білизни. Новонароджена дитина може перейняти бактерію від матері впродовж пологів шляхом потрапляння у дихальні шляхи.

Симптоми уреаплазми

Першим симптомом зараження Ureaplasma urealyticum є проблеми з нормальним сечовипусканням у жінки. Вона помічає у себе:

  • біль при проходженні сечі;
  • тиск на сечовий міхур;
  • часте сечовипускання;
  • труднощі з утриманням сечі;
  • печіння і пощипування при сечовипусканні.

Іноді зараження Ureaplasma urealyticum може відбуватися без будь-яких симптомів.

Лабораторне дослідження уреаплазми

Уреаплазму у жінок діагностують під час тестів на мазок на шийці матки або уретри. У лабораторії проводяться спеціальні діагностичні тести, які допомагають діагностувати уреаплазматичну інфекцію. Дослідження включають вирощування бактерій у спеціальному та контрольованому середовищі для аналізу та ідентифікації мікроорганізмів.

Слід зазначити, що існують різні причини, які ускладнюють ідентифікацію цього класу бактерій. Найбільшою причиною є те, що навіть після спеціальних випробувань цих організмів виділити майже неможливо. Крім того, ці тести можуть проводити не гінеколог чи лікар загальної практики, а спеціалізована лабораторія.

Лікування інфекції

Коли організм відокремлений і виявлений, він вимагає використання високоефективних антибіотиків, до яких слід ставитися суворо за призначенням лікаря. Тривалість лікування залежить від тяжкості захворювання, але зазвичай слід приймати ліки протягом 2 тижнів.

Ureaplasma urealyticum лікують такими групами антибіотиків:

  1. азитроміцин;
  2. еритроміцин;
  3. тетрациклін.

Впровадження антибіотикотерапії гарантує стовідсоткове одужання, тим часом як відмова від лікування може призвести до серйозних ускладнень. Також важливо терпляче утримуватися від будь-якої сексуальної активності із зараженою людиною під час лікування. Сексуальному партнеру варто теж здати аналізи на уреаплазму. На жаль, деякі люди вважають, що сексуальна активність під час лікування безпечна. Це неправда і лише збільшує ризик поширення захворювання. Важливо провести повторні тести після лікування, щоб переконатися у тому, що організм повністю здоровий.

Уреаплазмові ускладнення у жінок

Уреаплазма особливо небезпечна впродовж вагітності, оскільки може призвести до викидня або передачі бактерій новонародженому під час пологів (це відбувається навіть у половини заражених вагітних жінок). У немовлят бактерія може спричинити низьку вагу при народженні, затримку росту в утробі матері, пізніше це може викликати у дитини бактеріємію, пневмонію та менінгіт.

Нелікована бактеріальна інфекція може призвести вагітних до таких хвороб:

  • бактеріальний вагіноз,
  • цервіцит;
  • внутрішньоматкові інфекції;
  • передчасний розрив оболонки.

У жінок, які планують дитину, бактеріальні інфекції можуть викликати запалення. Післязапальні зміни та спайки, розташовані в яєчниках та маткових трубах викликають жіноче безпліддя.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія