Телефоны
Мова:
 • Українська
 • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Вагінальні виділення. Коли варто запідозрити патологію

Що собою являють виділення з піхви?

Вагінальні виділення є наслідком протікання певних процесів в жіночому організмі. Слиз сприяє виконанню найважливіших функцій репродуктивної системи. Наявність певних порушень діагностуються на ранніх стадіях розвитку аналізом цих виділень.

Білі з вагіни вважаються фізіологічною нормою, яку обумовлюють деякі особливості репродуктивної системи жінки. Клітини шийного каналу матки, вагінальних стінок виділяють слиз, який може виконувати різні функції. Однією з них є захисна функція. При появі видозмінених за кольором та складом виділень можна запідозрити розвиток гінекологічної патології.

При виникненні підозр на виникнення захворювання, потрібно звернутися в медичний центр “Діамед-Експрес”, де можна пройти діагностику жіночих захворювань у кваліфікованих фахівців.

Нормальний піхвовий секрет виробляється періоду у всіх жінок репродуктивного віку, починаючи з пубертатного періоду. У незайманих виділення з вагіни є нормальним фізіологічним станом, ніяк не пов’язаним з початком статевого життя. Нормальні виділення складаються з:

 • слизу, що виробляється клітинами цервікального каналу;
 • мінімальної кількості клітин маткової слизової, надлишків лімфи і плазми;
 • вагінальної мікрофлори, в тому числі і умовно-патогенних мікробів;
 • мінімальної кількості лейкоцитів.

Крім захисту, білі санують піхву, підтримують потрібний рівень мікрофлори, зволожують стінки вагіни при статевому акті.

У здорової жінки білі з вагіни прозорі, не містять сторонніх включень. Нормою вважається поява білих виділень, якщо вони мають однорідну консистенцію і нормальний запах. Вони можуть з’являтися перед початком місячних, на ранніх гестаційних термінах.

При зміні зовнішнього вигляду виділень варто запідозрити розвиток патології або інфекцій піхви. У виділень змінюється консистенція, колір, запах. Вони стають каламутними і густими, з наявністю сторонніх включень і неприємним запахом.

Патологічні білі і їх ознаки

При патологічних білях:

 • в області паху з’являються неприємні відчуття, печіння, свербіж;
 • виділення можуть мати жовтий, зелений колір, іноді з домішкою піни;
 • секрет може містити білі або помаранчеві сирнисті включення, які подразнюють зовнішні статеві органи;
 • обсяг вагінального секрету збільшується, з’являється специфічний оселедцевий запах;
 • з’являються рясні жовті виділення, що поєднуються з болем в процесі сечовипускання;
 • вагінальний секрет може бути густим, містити домішки гною, крові, мати неприємний запах.

До патології відносять наявність кров’яних виділень з цервікального каналу, що з’являються в проміжках між місячними. Вагінальний секрет з неприємним запахом і зміненим кольором може вказувати на кандидоз, трихомоніаз, гарднерелльоз тощо.

На характер зміни виділень впливає збудник. При:

 • хламідіозі секрет з вагіни прозорий і піниться;
 • бактеріальному вагінозі, виділення набувають сірого кольору і мають сильний рибний запах;
 • молочниці слиз густа, на зразок сиру, що викликає свербіння і набряклість статевих органів;
 • трихомоніазі виділення липкі і жовті, викликають свербіж, набряклість, гіперемію статевих органів;
 • цервіциті, вагініті, запаленні яєчників виділення мають зелений колір.

Так само вплинути на зміну складу виділень можуть: засоби інтимної гігієни низької якості, регулярна санація піхви, що призводить до порушення власної нормальної мікрофлори, малорухливий спосіб життя, прийом оральних контрацептивів тривалий час і ін.

На що може вказувати змінений колір вагінальних виділень?

Наявність жовтих виділень із збільшенням їх обсягу, свербінням, печіння статевих органів і слизової, хворобливості при сечовипусканні можуть вказувати на розвиток інфекцій типу трихомоніазу, вагініту і є приводом для звернення до лікаря.

Сірі білі з’являються при скупченні в порожнині матки серозної рідини.

Зелені каламутні виділення з’являються при бактеріальній інфекції, яка зачіпає матку з придатками. Зеленими виділеннями часто супроводжується гонорея.

Кров’янисті виділення з шийки бурого кольору відносять до найнебезпечніших, так як вони можуть бути провісниками сильних кровотеч, при наявності новоутворень, свідчити про початок клімаксу і ін.

Встановити справжню причину зміни вагінального секрету можна після здачі аналізів і проведення інструментальної діагностики, яку можна пройти в медичному центрі “Діамед-експрес”. Після обстеження і виявлення причини патології, тут можна пройти результативне лікування, яке проводиться кваліфікованими фахівцями. Записатися в центр можна за телефонами: (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія