Телефоны
Мова:
 • Українська
 • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Видалення наботової кісти

Поверхня шийки матки містить дрібні залози, які виділяють спеціальний секрет для зволоження та захисту репродуктивних органів від інфекцій. Через запальні процеси, порушення гормонального фону, імунні розлади, ускладнення після пологів, аборту протоки цих залоз закупорюються, а їх порожнина переповнюється виділеннями, іноді – з домішками крові. Таким чином утворюються поодинокі або множинні наботові кісти, видалення яких проводиться у медичному центрі “Діамед-Експрес” у Києві на Оболоні

Симптоми наботових кіст

Дрібні наботові кісти можуть виявлятися випадково при профілактичному огляді або при зверненні жінки до гінеколога з інших причин. Якщо кіст багато, вони великі, перекривають канал шийки матки, з’являються відповідні симптоми:

 • Біль внизу живота;
 • Дискомфорт при статевих актах;
 • Кров’янисті виділення між черговими менструаціями;
 • Рясні або слабкі менструації;
 • Порушення виділення або нетримання сечі.

Наявність кіст шийки матки може створювати сприятливі умови для розвитку інфекцій у статевих шляхах, а також ускладнювати процес зачаття. Іноді спостерігається перетворення цього доброякісного новоутворення на злоякісне. Тому при виникненні вказаних симптомів потрібно звертатися до гінеколога, який проведе діагностику та визначить: чи потрібно видаляти наботові кісти або достатньо спостерігати за їх станом, застосовувати медикаментозну терапію.

Діагностика

Для діагностики наботових кіст проводиться огляд гінеколога та кольпоскопія. Крім того, гінеколог може призначити:

 1. УЗ-дослідження органів малого тазу;
 2. Гінекологічний мазок;
 3. Мазок для цитологічного дослідження;
 4. Аналізи для виявлення інфекцій (ПЛР-тести).

Показання та протипоказання до видалення наботових кіст

Гінеколог може призначити процедуру видалення кісти шийки матки, якщо:

 • Новоутворення має великий розмір або їх багато;
 • Перекривається цервікальний канал;
 • Розвивається інфекційно-запальний процес.

Якщо спостерігаються ознаки злоякісного перетворення (структура новоутворення стає неоднорідною, поверхня – нерівною), кісту також видаляють. Після цього її обов’язково відправляють у лабораторію для гістологічного дослідження та уточнення діагнозу.

Наботові кісти не видаляють при менструації, під час вагітності та лактації, а також, якщо у пацієнтки виявлені:

 • Порушення зсідання крові;
 • Важкі хвороби серцево-судинної системи;
 • Маткові кровотечі з нез’ясованих причин;
 • Аденоміоз, фіброміома (з урахуванням того, чи планує пацієнтка вагітність).

Як видаляють наботові кісти

Кісти шийки матки видаляють у першій половині менструального циклу, після завершення менструації. Під час процедури використовується місцева або загальна анестезія. Пацієнтка розташовується на оглядовому кріслі, маніпуляції виконуються під контролем кольпоскопії. Порожнина кісти проколюється, її рідкий вміст вилучається, а потім новоутворення видаляється за допомогою радіохвильового методу або кріодеструкції.

Після процедури гінеколог проконсультує пацієнтку щодо реабілітаційного періоду, який триває приблизно від 10 днів до 1 місяця. У перші дні можливі кров’янисті виділення та дискомфортні відчуття внизу живота. Лікар може призначити протизапальні препарати. Для запобігання розвитку ускладнень потрібно утримуватися від статевих актів, підняття важких предметів, інших фізичних навантажень. Не слід купатися у водоймах та відвідувати лазні і сауни. У призначений день необхідно повторно звернутися до гінеколога для контрольного огляду.

Видалення наботових кіст у Києві

У медичному центрі “Діамед-Експрес” видалення наботових кіст за доступною ціною проводять досвідчені гінекологи, лікарі вищої кваліфікаційної категорії. Ми використовуємо сучасне обладнання, яке дозволяє усунути патологію безпечно, знижуючи можливі ризики ускладнень. Крім того, наш центр оснащений якісними апаратами для проведення цифрової відеокольпоскопії та УЗД малого тазу, у нас можна здати всі необхідні аналізи для комплексного обстеження та підготовки до видалення кісти.

Якщо ви помітили у себе симптоми кісти шийки матки або вже знаєте свій діагноз, і вам потрібно видалити новоутворення, зверніться до медичного центру “Діамед-Експрес”. Натисніть кнопку “Записатися на прийом” на сторінці сайту або зателефонуйте для попереднього запису

Дізнатися більше про розділ Гінекологія