Телефоны
Мова:
 • Українська
 • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Види досліджень в гінекології

Профілактичне обстеження пацієнток в гінекології направлено на профілактику захворювань органів репродуктивної і сечостатевої системи. Використовується бімануальний огляд, дослідження дзеркалами в гінекологічному кріслі, забір мазків і аналізів. Якщо патологію попередити не вдалося, потрібно уточнити характер і фазу захворювання за допомогою сучасних діагностичних методів, підібрати комплексне лікування.

У медичному центрі «Діамед-експрес» обстеження в гінекології проводиться на сучасному устаткуванні, що дозволяє виявити захворювання на ранній стадії і якомога швидше приступити до лікування. Записатися на діагностику можна за телефонами (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

Кольпоскопія

Застосовується для вивчення стану шийки матки під сильним збільшенням. Системи лінз сучасних кольпоскопів дають збільшення тканин приблизно в 25 разів. Способи проведення:

 • при звичайній діагностиці – використовується тільки мікроскопічний огляд;
 • для розширеного дослідження шийку матки обробляють хімічними препаратами (розчин Люголя, оцтова кислота, йод).

Після обробки хімічним розчином патологічно змінені ділянки відрізняються від здорових тканин. Це дозволяє побачити форму шийки, її величину і рельєф, ділянки переходу плоского епітелію в циліндричний. Використовується для виявлення передракових станів і злоякісних новоутворень.

Ультразвукове дослідження – УЗД

Для прицільної уточнюючої діагностики УЗД – практично стандартний пакет обстеження. Проводиться двома способами:

 1. Трансвагінальний. У піхву пацієнтки вводиться датчик УЗД-апарату. Дозволяє вивчити стан сечостатевих органів, заочеревинного простору, лімфовузлів. Корисний при діагностиці ретроцервікального ендометріозу, аденоміозу, запалень придатків, пухлинних процесів різного характеру. Вагітність на пізніх термінах обмежує застосування цього методу.
 2. Абдомінальний. Обстеження ведеться датчиком по передній черевній стінці. Дозволяє відстежити стан ендометрія в різні періоди циклу, переглянути стан яєчників і фолікулів, розміри матки, виявити поліпи, гіперплазію, аномалію розвитку органів.

Метод не інвазивний, доступний, не вимагає глобальних змін в розпорядку дня, при правильній інтерпретації результатів дуже інформативний.

Гістероскопія – ГС

Високоінформативний вид діагностики внутрішньоматкових патологій шляхом введення в порожнину маткову порожнину оптичної системи (гістероскоп). Розширення цервікального каналу проводиться за допомогою розширювачів Гегара. Цінність процедури в можливості проведення ряд хірургічних втручань: поліпектомія, вискоблювання, видалення міоматозних вузлів, скручування синехій.

Способи проведення ГС:

 • газова діагностика – огляд матки в газовому середовищі за допомогою вуглекислого газу;
 • рідинні маніпуляції – використання ізотонічного розчину хлориду натрію.

Показаннями до гістероскопії є циклічні / ациклічні маткові кровотечі, патології ендометрія, міоми, гіперпластичні утворення.

Гістеросальпінгографія – ГСТ

Застосовується в гінекології для діагностики прохідності маткових труб, виявлення спакових процесів, анатомічних відхилень маткової порожнини. Дослідження проходять в умовах операційної. Контрастний розчин урографіну, веротрасту, верографіну (по 75%) вводять в матку апаратом з особливим наконечником і роблять рентгенологічний знімок.

Комп’ютерна томографія – КТ

На комп’ютерному томографі прицільно сканують обрану область вузьким пучком рентгенівських променів, при цьому КТ в 40-50 разів точніше рентгена. Пацієнтка поміщається всередину КТ і лежить нерухомо, а променева установка повільно рухається навколо. Залежно від завдання може застосовуватися посилена томографія з контрастною речовиною.

Діагностична цінність:

 • виявлення найдрібніших утворень (до 0,5-1 см);
 • точна інформація про розташування патологічної області;
 • поширеність процесу, особливості будови, інформація про стан кровоносних судин;
 • на зображення не накладаються шари інших тканин і органів, є можливість створити 3-D знімок області.

Отримання результату засноване на різній здатності органів поглинати випромінювання. Залежно від щільності тканини інтенсивність променя змінюється і видає локальне значення для кожної точки діагностики. Зрізи обстежуваних органів отримують в різних площинах, потім знімки КТ обробляють в комп’ютері.

Магнітно-резонансна томографія – МРТ

Метод заснований на дії ядерного магнітного резонансу на орган, що діагностується. На спеціальному столі пацієнтка поміщається всередину МР-томографа і лежить нерухомо протягом усього дослідження. Під впливом магнітного поля томографа створюються електромагнітні імпульси радіочастотного діапазону.

Кожен атом органу в залежності від структури і стану тканин по-своєму резонує на магнітне випромінювання. В результаті МРТ дає пошарове зображення діагностованої області і точно диференціює патологічні процеси в області малого тазу.

Якщо у вас серйозні гінекологічні проблеми, звертайтеся в «Діамед-експрес» і наші фахівці допоможуть зберегти якість життя, повернуть красу, енергію і радість кожного дня. А ще краще не запускати своє здоров’я. Проходьте регулярні огляди у кваліфікованих гінекологів і жіноча привабливість завжди буде з вами. Записуйтеся на діагностику за телефонами (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

 

Дізнатися більше про розділ Гінекологія