Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский

Введення та зняття ВМС

Звістка про настання вагітності – одна з найщасливіших у житті жінки, якщо ця вагітність є бажаною. Планування сім’ї – складна справа, адже потрібно враховувати властивості різних методів контрацепції та особливості власного організму. Допомогти у цьому можуть досвідчені гінекологи медичного центру “Діамед-Експрес”. Зокрема, наші лікарі проводять консультації, процедури введення та зняття ВМС – внутрішньоматкового засобу контрацепції.

Показання для введення та видалення ВМС

Жінці може бути рекомендоване використання внутрішньоматкового засобу контрацепції, якщо:

  • Найближчим часом вона не планує вагітніти;
  • Існують медичні протипоказання для зачаття і народження дитини;
  • Є необхідність у застосуванні гормональної терапії.

Гінеколог допомагає підібрати оптимальний різновид ВМС. Існують засоби, які містять гормони, та вироби без гормонів, з вмістом металу (срібла, міді). Контрацептив створює механічну перешкоду для просування сперматозоїдів до яйцеклітини. Крім того, його активні компоненти пригнічують життєдіяльність чоловічих статевих клітин, заважають підготовці оболонки матки до імплантації ембріону. Протягом кількох років він забезпечує надійну контрацепцію (до 92-98%). З гормональних ВМС поступово вивільняються гормони, які забезпечують профілактику рецидивів появи поліпів, підтримку нормального складу мікрофлори. Але слід пам’ятати, що від зараження статевими інфекціями цей засіб не захищає.

Видалити ВМС потрібно, якщо:

  • Завершується термін її придатності;
  • Вона змістилася;
  • Виникли дискомфортні відчуття або ускладнення (пошкодження тканин, запалення);
  • Жінка бажає завагітніти;
  • Виникли захворювання, які є протипоказаннями для використання ВМС.

Протипоказання для використання ВМС

Внутрішньоматкові засоби контрацепції не підходять жінкам, які ще не народжували, а також пацієнткам, у яких виявлені:

  • Підозри на наявність вагітності;
  • Запальні та інфекційні хвороби статевих органів;
  • Хронічні захворювання репродуктивних органів, особливо – з частими загостреннями;
  • Злоякісні та деякі доброякісні новоутворення;
  • Аномалії будови матки;
  • Стеноз або деформація каналу шийки матки;
  • Маткові кровотечі;
  • Алергія на діючі речовини ВМС;
  • Виражені болісні відчуття під час менструацій;
  • СНІД;
  • Туберкульоз статевих органів.

Проведення процедур

Під час консультації гінеколог порадить, на який день циклу краще запланувати введення ВМС. Можна встановити контрацептив на початку менструального циклу, відразу після медичного переривання вагітності або після видалення попередньо встановленої ВМС (якщо немає протипоказань). Після пологів слід зачекати 2-3 місяці, а після кесаревого розтину – 5-6 місяців.

Потрібно пройти попереднє обстеження – огляд гінеколога та мамолога, УЗД, здати аналізи на наявність інфекцій, загальний, біохімічний аналізи крові та коагулограму, дослідження рівня гормонів – за показаннями.

Процедура проводиться без знеболювання або з використанням місцевої анестезії. У перші дні циклу, коли шийка матки трохи відкрита, контрацептив може встановлюватися без розширення цервікального каналу. Для обережного введення ВМС гінекологи медичного центру “Діамед-Експрес” застосовують УЗД, яке виконується на апараті експертного класу.

Після введення ВМС потрібно прийти на контрольний огляд до гінеколога у зазначений день. У деяких випадках контрацептив може зміститися або випасти. Його наявність можна самостійно перевірити за допомогою ниток – “вусиків”, які знаходяться у піхві, але поправляти або вилучати спіраль у домашніх умовах небезпечно. Упродовж 7-10 днів слід утриматися від статевих актів, купання у гарячій воді, фізичних навантажень, використання деяких медичних препаратів (точні рекомендації надає гінеколог). У цей час можливі кров’янисті виділення зі статевих шляхів.

Перед видаленням ВМС слід також пройти попереднє обстеження. Під час процедури, при необхідності, використовується анестезія та розширення цервікального каналу. Якщо вусики залишилися, видалення проходить швидко, за відсутності ниток потребується дещо більше часу.

Після видалення гінеколог відправляє відбиток ВМС на цитологічне дослідження. Це дозволяє відразу перевірити стан репродуктивних органів.

Здатність до зачаття дитини швидко відновлюється після видалення внутрішньоматкового засобу контрацепції. Протягом кількох днів можливий дискомфорт та наявність кров’янистих виділень. Рекомендації щодо реабілітації після процедури схожі на ті, які надаються перед встановленням ВМС: утримання від статевих актів, фізичних навантажень, дії високих температур, використання певних препаратів.

Введення та видалення ВМС у Києві

Правильний підбір методу контрацепції у медичному центрі “Діамед-Експрес” знизить ризик виникнення складних життєвих ситуацій та ускладнень для здоров’я. У нас можна проконсультуватися з висококваліфікованими гінекологами, пройти попереднє обстеження, ввести та видалити ВМС за доступною ціною. Комфорт та безпечність процедур забезпечується, завдяки використанню стерильних інструментів, якісного УЗД-обладнання, досвіду і делікатному ставленню наших фахівців до пацієнток. Записатися на прийом до лікаря можна через форму запису на сайті або за телефоном.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія