Телефоны

Виділення під час вагітності — норма чи сигнал для звернення до лікаря?

У статевих шляхах жінок виділяється певна кількість рідини, яка зволожує та захищає тканини, і щомісяця спостерігається виділення крові, відповідно до менструального циклу. Під час виношування дитини функціонування органів майбутньої мами змінюється, і складно розмежувати: які з цих змін мають бути, а які є порушенням. Зокрема, пацієнток хвилює наступне питання: виділення під час вагітності — норма чи сигнал для звернення до лікаря? Однозначно відповісти на нього не можна, оскільки ситуації бувають різні, і знати про них необхідно кожній майбутній мамі. Якщо з’явилися тривожні симптоми, слід обов’язково звернутися до гінеколога медичного центру “Діамед-Експрес” на Оболоні у Києві.

Чому з’являються виділення під час вагітності?

Виділення під час вагітності, як і в інші періоди життя жінки, необхідні для створення нормального середовища у статевих шляхах. Однак їх характер може змінюватися через патологічні процеси. З одного боку, це можуть бути інфекційні захворювання, з іншого – загроза самовільного переривання вагітності чи передчасних пологів. Навіть у домашніх умовах можна самостійно розпізнати загрозу – за кольором, консистенцією, запахом та рясністю. Хоча остаточно оцінити стан, визначити – чи є загроза для здоров’я дитини або майбутньої мами, може лише гінеколог.

виділення під час вагітності

Які виділення під час вагітності вважаються нормою?

Нижче розповімо, які виділення свідчать про нормальний стан репродуктивної системи та не мають викликати занепокоєння.

«Безпечні» виділення під час вагітності: колір, запах, об’єм

Норма виділень – це невелика кількість, прозорість або білуватий відтінок, відсутність неприємного запаху, дискомфорту (свербежу чи болю статевих органів). Такі виділення можуть спостерігатися протягом всієї вагітності за винятком деяких окремих випадків, наведених далі у статті.

Виділення в першому, другому і третьому триместрі

Які виділення під час вагітності на ранніх термінах? На початку 1 триместру вагітності приблизно на 7 день після зачаття відбувається імплантація зародка до оболонки матки. У цей час жінка може спостерігати у себе не рясні кров’янисті виділення, які швидко завершуються – через кілька годин або протягом 1-2 днів. Деякі жінки сприймають цю імплантаційну кровотечу за менструацію, не знаючи про вагітність. Кількість прозорих чи білих виділень під час вагітності на ранніх термінах може бути трохи збільшеною через зміну гормонального балансу в організмі.

У 2 триместрі вагітності кров’янистих виділень у нормі взагалі не повинно бути. Кількість повсякденних прозорих виділень може залишатися більшою, ніж за відсутності вагітності – через вплив гормонів.

Прозорі чи білі виділення під час вагітності до останніх тижнів гестації у 3 триместрі залишаються, як у 1 та 2 триместрах. Незадовго до початку пологів (за кілька днів або пару тижнів) майбутня мама може помітити, що виділяється слизоподібна рідина або комочки слизу. Це виходить слизова пробка, яка під час виношування дитини закривала просвіт шийки матки, захищаючи малюка від інфекцій. Хоча багато жінок не помічають моменту її виходу, адже вона може відійти вже під час пологів. Крім того, безпосередньо перед початком пологів розриваються плідні оболонки, і виходить амніотична рідина. Води можуть відходити дуже різко або підтікати у невеликій кількості (при цьому виділення з піхви стають більш водянистими). Коли шийка матки починає відкриватися, може спостерігатися невелика кількість крові. Такі симптоми свідчать про наближення пологів – час збиратися до пологового будинку.

Небезпечні виділення під час вагітності

Тепер розглянемо, у якому випадку слід звернутися до лікаря.

Кров’янисті виділення під час вагітності на ранніх термінах

Якщо жінка спостерігає у себе кров’янисті виділення під час вагітності на ранніх термінах, у великій кількості, яскраво-червоного або коричневого кольору, це може вказувати на загрозу самовільного переривання вагітності. Це небезпечний стан, який потребує термінової допомоги лікарів. Також на кровотечу вказують рожеві виділення під час вагітності. У рідкісних випадках на ранніх термінах вагітності продовжуються менструації.

Важливо! У випадку, якщо почалася кровотеча, необхідно викликати швидку допомогу. Після надання невідкладної допомоги для амбулаторного лікування зверніться до медичного центру “Діамед-Експрес”, де ви можете розраховувати на якісне медичне обслуговування під час ведення вагітності.

Зеленуваті виділення під час вагітності

Зеленуваті виділення під час вагітності – це зазвичай ознака інфекційного захворювання. Потрібно пройти діагностику, щоб точно визначити збудника хвороби і пройти щадливе лікування, адже мікроорганізми можуть потрапляти крізь оболонки до плоду, викликаючи порушення розвитку та збільшуючи загрозу викидня або передчасних пологів.

Корисно знати! Відсутність своєчасного лікування інфекцій збільшує ризик народження дитини зі зменшеною вагою тіла, порушеннями зору, слуху, затримкою розвитку.

Жовті виділення під час вагітності: причини та фото

Жовті виділення під час вагітності, фото яких наведене на сторінці, теж свідчать про розвиток інфекції. Вони можуть бути з домішками слизу та гною і потребують термінової діагностики та лікування.

Рясні виділення під час вагітності – привід для тривоги?

Якщо спостерігаються рясні виділення під час вагітності, це може бути наслідком гормональних змін, статевого збудження. За відсутності неприємного запаху, домішків крові, жовтого чи зеленого відтінку це явище може бути варіантом норми. Але на пізніх термінах така ознака може свідчити про підтікання навколоплідних вод, тому потрібно проконсультуватися з лікарем.

Діагностика та лікування в медичному центрі «Діамед-Експрес» у Києві на Оболоні

Запрошуємо вас до медичного центру “Діамед-Експрес”, якщо вас хвилюють будь-які питання щодо перебігу вагітності. Наші досвідчені лікарі подбають про вас та малюка.

Які аналізи допоможуть визначити причину виділень

Для з’ясування причини зміни виділень гінекологи нашого центру можуть призначити:

  1. УЗД органів малого тазу;
  2. Мазок для бактеріологічного дослідження;
  3. ПЛР, ІФА-аналізи для визначення збудників інфекцій;
  4. Аналіз на визначення підтікання навколоплідних вод.

Безпечне лікування для вагітних 

За результатами діагностики, враховуючи анамнез пацієнтки, наші спеціалісти визначать точно: чи є виділення нормальними або існує загроза для вагітності, та призначать ефективне лікування. Важливо точно дотримуватися рекомендацій гінеколога, щоб убезпечити себе та малюка від можливих ризиків, а також у жодному разі не вдаватися до самолікування. Довіртеся спеціалістам медичного центру “Діамед-Експрес”, які мають багаторічний досвід надання допомоги майбутнім мамам.

Часті питання

Які мають бути виділення під час вагітності?

Прозорі або білуваті, у невеликій кількості, без незвичного запаху. Кров’янисті, зелені, жовті виділення під час вагітності, з неприємним запахом – ознака патології, при якій необхідно звернутися до лікаря.

Світло-коричневі виділення під час вагітності – які можуть бути причини?

Світло-коричневий колір надає кров, яка вже встигла окиснитися, як наприкінці менструації. Тобто, цей відтінок свідчить про наявність кровотечі, хоча й не інтенсивної. Такий симптом потребує термінового звернення до жіночої консультації.

Як відрізнити місячні від виділень при вагітності?

Імплантаційна кровотеча при вагітності нетривала (кілька годин, до 1-2 днів), крові виділяється небагато. Місячні зазвичай більш рясні і тривають 3-7 днів.

Дізнатися більше про розділ Акушерство