м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 | Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану) |
"Мінська" | Сб 9:00 - 15:00 |
Аналізи на гормони щитовидної залози проводяться як при появі симптомів ендокринних розладів, так і для профілактичної перевірки організму – для виявлення прихованих, безсимптомних захворювань. Це показники, які відображають стан самої залози і гормонального фону у цілому. Патології щитоподібної залози складають приблизно 48% від усіх порушень ендокринної системи, і рівень захворюваності постійно зростає. Якщо хвороба довго залишається без лікування, вона може значно знижувати якість життя, призводити до ураження нервової системи, порушення функцій серця, безпліддя і навіть летального кінця. Перевірити роботу щитовидної залози за допомогою аналізів та інших методів можна у медичному центрі “Діамед-Експрес” у Києві на Оболоні.
Щитовидна залоза виділяє гормони, які впливають на життя кожної клітини людського організму:
У свою чергу, функція щитовидної залози знаходиться під контролем гіпоталамо-гіпофізарної системи. Гіпофіз виділяє тиреотропний гормон (тиреотропін, ТТГ), який впливає на процес вироблення тироксину та трийодтироніну. Його рівень також є важливим показником у діагностиці ендокринних розладів.
Аналізи крові на тиреотропний гормон та гормони, які виробляє щитоподібна залоза, у лабораторіях відносять до тиреоїдної панелі. Вона також включає низку досліджень для виявлення антитіл, що виробляються при аутоімунних захворюваннях та перешкоджають нормальному синтезу тиреоїдних гормонів. Таким чином, для діагностики патологій щитовидної залози можуть проводитися дослідження рівня:
Такі аналізи допомагають діагностувати:
Крім аналізів крові, для обстеження щитоподібної залози застосовуються УЗД, МРТ, рентгенографія, біопсія. Комплексна діагностика, яка дозволяє поставити точний діагноз, починається з консультації лікаря-ендокринолога.
Пацієнти часто цікавляться – як зрозуміти, що необхідно перевірити щитоподібну залозу? Захворювання цього органу може проявлятися його збільшенням або болем. Але далеко не завжди і не всі патології щитовидної залози так проявляються. Ранні стадії хвороби можуть бути безсимптомними. Часто виникають неспецифічні симптоми, причину яких важко визначити:
Таке різноманіття можливих проявів часто збиває з пантелику і навіть не дозволяє запідозрити, що проблема викликана саме патологією щитоподібної залози. Вилікуватися без професійної медичної допомоги неможливо.
Щоб уникнути таких ситуацій, коли захворювання виявляється вже на занедбаній стадії з небезпечними наслідками для організму, потрібно проходити профілактичне обстеження щитоподібної залози – здавати аналізи у рамках скринінгу.
Якщо вам потрібно здати аналізи, щоб перевірити щитовидну залозу, у Києві ви можете звернутися до медичного центру “Діамед-Експрес”, у якому:
Щоб записатися на обстеження та дізнатися додаткову інформацію про послуги медичного центру “Діамед-Експрес”, зателефонуйте нам або заповніть заявку на сторінці сайту.