Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Біопсія

Біопсія – це процедура, яка дозволяє взяти зразок клітин або тканин для лабораторного обстеження. Результати цитологічних та гістологічних досліджень доповнюють результати УЗД, мамографії та інших обстежень, і дозволяють лікарю встановити точний діагноз, обрати оптимальні методи лікування. У Києві біопсію тканин молочних залоз та шкіри за доступною ціною можна зробити у медичному центрі “Діамед-Експрес”.

 

Тонкоголкова біопсія тканин молочної залози

Тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія (ТАПБ) молочної залози призначається, якщо у пацієнта виявлене підозріле новоутворення (за допомогою УЗД або мамографії), і потрібно визначити – чи є воно доброякісним або злоякісним. Збір біоматеріалу відбувається за допомогою шприца з тонкою голкою, це найменш травматичний і найбільш безболісний вид біопсії (адже інші види передбачають взяття фрагменту тканин за допомогою товстої голки або з доступом через розріз тканин).

Особлива підготовка до обстеження не потрібна. Лікар попередньо обробляє шкіру антисептичним засобом, при необхідності – застосовує місцеву анестезію і вводить голку шприца у місце, де розташовується новоутворення. Точність введення може контролюватися за допомогою УЗД. Якщо потрібно оцінити властивості клітин у різних ділянках молочної залози, робиться кілька проколів. Відтягуючи поршень шприца, лікар вилучає порцію клітин, які потім переносяться на предметне скло і відправляються до лабораторії. Місце проколу знезаражується та заклеюється пластирем. Можливі тимчасові болісні відчуття, поява невеликого синця.

Після процедури протягом кількох днів не рекомендується купатися у відкритих водоймах, піддаватися впливу високих температур (приймати гарячий душ або відвідувати сауну). Не варто виконувати важкі фізичні вправи.

Протипоказаннями для ТАПБ є період вагітності та лактації, розвиток гострих інфекційних захворювань, порушення зсідання крові.

Панч-біопсія

Цей тип біопсії дозволяє взяти фрагмент шкіри у вигляді стовпчика (зі збереженням структури тканин) для гістологічного дослідження. Він використовується при появі симптомів шкірних захворювань, при яких потрібно точно визначити різновид патологічного процесу, перевірити наявність онкозахворювання.

Щоб зменшити дискомфорт під час процедури, лікар застосовує місцеву анестезію. Досліджувана ділянка знезаражується. Особливий ріжучий інструмент занурюється на необхідну глибину у шкірний покрив, відсікаючи круглий зріз, а потім зразок відокремлюється від глибше розташованих тканин і відправляється до лабораторії. Гістологічний аналіз допомагає вивчити особливості тканин, виявити ознаки доброякісної, злоякісної пухлини, запальних або аутоімунних процесів.

Після панч-біопсії накладається пов’язка. Рана заживає протягом 7-10 днів, у цей час потрібно обробляти її антисептиками, які порадить лікар. Щоб уникнути ускладнень, потрібно тимчасово відмовитися від засмагання, відвідування лазні, купання у гарячій воді та у відкритих водоймах. Протипоказаннями для панч-біопсії є гострі запальні процеси, порушення зсідання крові. Під час вагітності метод застосовується у разі крайньої необхідності.

Де зробити біопсію у Києві?

Якщо вам потрібно зробити біопсію, варто дуже серйозно поставитися до вибору медичного центру та спеціаліста. Адже від компетентності фахівця залежить ризик розвитку ускладнень (наприклад, запалення) та інформативність отриманих результатів. У медичному центрі “Діамед-Експрес” ТАПБ та панч-біопсію виконує онкохірург, мамолог, лікар вищої кваліфікаційної категорії. Ми суворо дотримуємося санітарних вимог та рекомендованої технології проведення процедури, забезпечуємо комфорт пацієнта та відправляємо зразки для аналізу до надійної лабораторії. Обрати зручний час для проходження консультації та діагностичної процедури можна за телефоном. Або клікніть на кнопку “Записатися на прийом” на сторінці сайту.

Дізнатися більше про розділ Мамологія, Онкохірургія