Телефоны

Часте сечовипускання: причини та методи лікування

Як жінок, так і чоловіків може турбувати часте сечовипускання, причини та методи лікування якого бувають різними – від захворювань нирок до неврологічних розладів та гормональних порушень. Для усунення цього симптому необхідно точно встановити діагноз. Комплексне обстеження сучасними методами та допомогу висококваліфікованих лікарів пропонує медичний центр “Діамед-Експрес” на Оболоні у Києві. У нас забезпечена не лише висока якість обслуговування, але й доступність медицини широкому колу пацієнтів, завдяки прийнятним цінам та додатковим вигідним пропозиціям, акціям, знижкам на послуги.
часте сечовипускання

Часте сечовипускання – причини

Часте сечовипускання може бути нормальною, фізіологічною реакцією на вживання великої кількості рідини. Також воно спостерігається, якщо людина вживає водянисту їжу (кавуни), кофеїновмісні чи алкогольні напої, оскільки їм властивий сечогінний ефект. Таке явище можливе і після інфузій (крапельниць), прийому сечогінних лікарських препаратів. За відсутності захворювання походи до туалету не супроводжуються дискомфортом.

Патологічне часте сечовипускання може супроводжуватися:

  • Безперервними позивами, коли постійно хочеться в туалет;
  • Болем, печінням у сечовипускному каналі;
  • Болем внизу живота, у попереку;
  • Відчуттям, що тисне на сечовий міхур;
  • Сечовипусканням малими порціями;
  • Відчуттям неповного випорожнення;
  • Підвищенням температури;
  • Зміною кольору сечі, неприємним запахом від неї, появою осаду;
  • Нетриманням сечі;
  • Посиленою спрагою.

Такі зміни можуть бути обумовлені:

  1. Порушеннями водно-сольового балансу через проблеми з обміном речовин, гормональні розлади, цукровий діабет, патології гіпоталамуса, захворювання нирок (наприклад, гломерулонефрит);
  2. Запаленням сечового міхура при циститі, запальними процесами в органах малого таза при статевих інфекціях;
  3. Подразненням сечового міхура каменями, які просуваються сечовидільною системою з нирок при сечокам’яній хворобі, а також деякими речовинами у складі сечі (наприклад, після вживання дуже гострих страв або введення лікарських препаратів при хіміотерапії);
  4. Спазмами сечового міхура при неврологічних порушеннях (неврози, гіперактивний сечовий міхур).

Часте сечовипускання у жінок

Особливими причинами частого сечовипускання у жінок без болю можуть бути гормональні зміни упродовж менструального циклу. Під час місячних рівень естрогену підвищується, об’єм матки збільшується, вона починає тиснути на сечовий міхур. Під час вагітності також спостерігаються часті позиви в туалет, оскільки зростає тиск на органи сечовиділення при збільшенні маси плода. Крім того, у деяких вагітних жінок розвивається гестаційний цукровий діабет, який також спричиняє підвищене сечовиділення. Після пологів (особливо важких і травматичних) можливе не лише збільшення частоти сечовипускання, але й випадки нетримання сечі. Також ці симптоми разом з дискомфортними відчуттями можуть виникати у період менопаузи, через характерні гормональними змінами у жінок.

Часте сечовипускання у чоловіків

Для частого сечовипускання у чоловіків причини також можуть бути особливими: вони часто пов’язані із захворюваннями передміхурової залози. Якщо цей орган збільшується (при гіперплазії простати, доброякісних чи злоякісних пухлинах, простатиті), він тисне на сечовий міхур. Можуть спостерігатися проблеми із сечовиділенням, неповне спорожнення після сечовипускання, тому позиви відчуваються часто, супроводжуються дискомфортом, частішають нічні походи в туалет.

Нічна поліурія – особливості та діагностика

Часте сечовипускання вночі – характерна ознака цукрового діабету. При цьому захворюванні збільшується обсяг виділення сечі, тому позиви відчуваються часто навіть уночі. Варто пройти діагностику діабету, якщо цей симптом супроводжується сухістю у роті, постійною спрагою, погіршенням стану шкіри, поганим загоєнням ран, запамороченнями.

Корисно знати! Слід розрізняти поняття “поліурія/полакіурія”. При поліурії збільшується обсяг сечовиділення, тому при кожному відвідуванні туалету виділяється багато сечі. Ця різниця має значення під час діагностики захворювання.

Часті позиви в туалет – методи діагностики та лікування цього порушення

Такі симптоми, як нічна поліурія, часті позиви до туалету в інший час доби, можуть викликатися різними хворобами, і лікують їх спеціалісти різного профілю. Тому зручно проходити діагностику у центрі, у якому працюють всі необхідні спеціалісти – у “Діамед-Експрес” на Оболоні. Тут можна проконсультуватися з урологом, гінекологом, ендокринологом, неврологом та іншими лікарями і пройти всі потрібні дослідження в одному місці, щоб якнайшвидше почати лікування.

Діагностика поліурії

Щоб з’ясувати причини частого сечовипускання, можуть призначатися:

  1. УЗД нирок;
  2. УЗД органів малого таза;
  3. УЗД передміхурової залози;
  4. Загальний аналіз сечі;
  5. Інші аналізи сечі (за Нечипоренко, за Зимницьким, для бактеріологічного дослідження тощо);
  6. Дослідження на наявність інфекцій (мазки, аналізи ІФА, ПЛР);
  7. Аналіз крові на рівень цукру;
  8. Аналіз на глікозильований гемоглобін;
  9. Біохімічний аналіз крові;
  10. Аналіз на рівень ПСА для чоловіків (для діагностики захворювань простати);
  11. Інші дослідження – за показаннями.

Методи лікування частого сечовипускання

Часте сечовипускання у жінок або чоловіків потребує негайного лікування, оскільки без своєчасних заходів можливі ускладнення. При виявленні інфекції сечовивідних шляхів призначаються антибактеріальні або противірусні, протизапальні препарати. Сечокам’яну хворобу лікують препаратами, дієтою, за потреби – проводять операцію. При цукровому діабеті застосовуються засоби, які знижують рівень цукру у крові, за потреби – інсулін, коригується раціон харчування. Відповідні методи призначаються й для інших хвороб.

Важливо! Звертаючись до медичного центру “Діамед-Експрес”, ви можете бути впевнені у тому, що лікування буде ефективним та безпечним, а також без зайвих витрат – ми робимо якісну медицину доступною для широкого кола пацієнтів.

Записатися на обстеження та консультацію лікаря у “Діамед-Експрес” можна за телефоном, у чаті на сайті або за допомогою онлайн-заявки.

Часті питання

Які таблетки від частого сечовипускання можна прийняти?

Без діагностики в уролога (а за потреби – гінеколога, ендокринолога, невролога) неможливо точно дізнатися про причини порушення, а отже й правильно лікувати його. Тому, якщо вас турбує такий симптом, запишіться на консультацію до лікаря у медичному центрі “Діамед-Експрес” на Оболоні.

Чи може бути сечова інфекція без болю?

Так, можливий розвиток прихованого запального процесу без виражених симптомів, але вони можуть проявитися через дію пускового фактору (наприклад, після переохолодження). Зокрема, така клінічна картина спостерігається у пацієнтів з хронічним циститом.

Скільки разів нормально ходити в туалет вночі?

У більшості випадків за відсутності захворювань людина не ходить вночі до туалету або ходить один раз, якщо було випито багато рідини напередодні. Часте сечовипускання вночі – більше двох разів за ніч протягом тривалого часу вказує на наявність захворювання інфекційного, урологічного, ендокринного або неврологічного характеру.