м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 | Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану) |
"Мінська" | Сб 9:00 - 15:00 |
УЗД – один з найважливіших методів діагностики численних та різноманітних захворювань. Це дослідження є високоінформативним, доступним за ціною, безболісним і безпечним. Але варто пам’ятати, що точність деяких видів ультразвукового обстеження залежить від дотримання правил підготовки. Це важливо, наприклад, при обстеженні органів черевної порожнини, органів малого тазу. Основною рекомендацією при цьому є дотримання дієти перед УЗД.
Дотримання дієти перед УЗД актуальне тоді, коли проводиться дослідження органів черевної порожнини та малого тазу. Справа у тому, що отримати чітке зображення під час цього обстеження можна лише тоді, коли на шляху ультразвукових хвиль немає газу, повітря. З цією метою шкіру у проекції досліджуваного органу змащують спеціальним гелем для забезпечення щільного контакту між датчиком та поверхнею тіла. А у випадку обстеження внутрішніх органів слід виключити наявність пухирців газу у травному тракті.
Оскільки інтенсивність газоутворення у кишківнику дуже залежить від того, чим харчується людина, зменшити його можна, завдяки дотриманню дієти. Якщо у пацієнта спостерігається сильний метеоризм, а також закрепи, які призводять до затримки калових мас, можуть призначатися відповідні препарати – вітрогонні, сорбенти і, при необхідності, проносні (або застосування очисної клізми).
Дієта перед УЗД ще називається безшлаковою. Тобто, пацієнт має вживати страви, які легко засвоюються, при цьому не утворюються об’ємні калові маси з великою кількістю залишків, які не перетравлюються.
Дієта призначається лікарем, що лікує та направляє вас на УЗД. Дотримуватися її потрібно зазвичай протягом 3-4 днів.
Дієта перед УЗД органів черевної порожнини та заочеревинного простору, органів малого тазу передбачає виключення з раціону наступних продуктів:
У період дотримання дієти перед УЗД у раціоні мають переважати зварені на воді каші з різних круп, нежирні сорти м’яса і риби, супи (не на жирному бульйоні). Можна вживати у помірній кількості варені яйця та твердий сир. Оптимальні способи приготування – варка, запікання та приготування на пару.
УЗД органів черевної порожнини, органів малого тазу, УЗД простати рекомендується проходити після 8-годинного голодування (оптимально – зранку натщесерце). Крім того, утриматися від вживання їжі (протягом 2-3 годин) варто й перед УЗД щитоподібної залози – через те, що натискання датчика в області шиї може спровокувати блювотний рефлекс. Перед УЗД серця також небажано їсти протягом 2-3 годин, не рекомендується пити кофеїновмісні напої у день обстеження та напередодні.
Якщо планується УЗД сечового міхура або простати, сечовий міхур має бути наповнений, тому перед дослідженням потрібно буде випити близько 1 л води (чистої, негазованої). Перед гінекологічним УЗД сечовий міхур має бути спорожненим.
Медичний центр “Діамед-Експрес” на Оболоні у Києві запрошує вас на ультразвукове дослідження з використанням найсучаснішого обладнання для отримання точних результатів діагностики. У нас проводиться УЗД органів черевної порожнини та заочеревинного простору, органів малого тазу, простати, легенів, лімфатичних вузлів, молочних залоз, м’яких тканин, суглобів, слинних залоз. Ми маємо широкі можливості для ретельного обстеження серцево-судинної системи: робимо ЕХО-серця та дуплексне сканування аорти, судин верхніх та нижніх кінцівок, ниркових вен та артерій, судин шиї та голови. Наші лікарі УЗД мають багаторічний досвід роботи і безперервно працюють над підвищенням своєї кваліфікації. Ще одна важлива перевага діагностики у центрі “Діамед-Експрес” – доступні ціни на УЗД для широкого кола пацієнтів. Записатися на обстеження можна за телефоном або за допомогою заявки на нашому сайті.