м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 | Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану) |
"Мінська" | Сб 9:00 - 15:00 |
У побуті під диспепсією розуміють рідкий стілець, але в гастроентерології це термін має на увазі комплексну проблему органів травлення. Причини обумовлені органічними та функціональними відхиленнями в діяльності організму, тому при постановці діагнозу важливо не сплутати диспепсичні розлади з іншими патологіями. Медичний центр «Діамед-експрес» пропонує диференціальну діагностику диспепсії з комплексним обстеженням органів шлунково-кишкового тракту. Запис до лікаря-гастроентеролога за телефонами (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.
За даними медичних досліджень близько 40-50% населення страждають різними порушеннями в роботі травної системи. Залежно від способу життя помітні збої починаються з 17-35 років. Гастроентеролог запідозрить диспепсію при наступних скаргах пацієнта:
Колосальна роль в розвитку диспепсичних порушень належить неправильному харчуванню. Правильніше навіть пов’язати патологію з переходом сучасної людини до іншої структурі раціону: великій кількості обробленої їжі, гострих приправ, стимуляторам і замінників смаку, фаст-фуду. Навіть здавалося б здорова на вигляд їжа (м’ясо, молоко, овочі / фрукти) на ділі виявляється тою, в якій дуже багато гормонів, антибіотиків, стимуляторів росту і ще бозна-чим.
Також виділяють суто медичні причини появи диспепсії:
Важливо. Також диспепсія є психосоціальним захворюванням (яких багато в гастроентерології). Часті стреси, емоційне і фізичне перенапруження призводять до збою нормальної регуляції роботи шлунка і різних відділів кишечника. При усуненні психотравмуючих чинників до 30% пацієнтів відзначають виражене зменшення симптоматики.
Класифікація розділяє диспепсію на два варіанти: аліментарну і функціональну. У першому випадку травлення порушено на тлі порушень харчування і іншої патології шлунково-кишкового тракту, й за великим рахунком не визнається самостійним діагнозом (тут потрібно лікувати основне захворювання). Функціональна диспепсія діагностується при відсутності інших патологій і є приводом для обстеження і самостійного лікування.
Типи перебігу функціональної диспепсії:
Варіант патології | Симптоматичні прояви |
Виразкоподібний тип | пацієнта турбує біль в підгрудинній області – частіше нічний або при тривалому голоді, хаотичному харчуванні;
після прийому антацидів або легкої їжі (нежирні бульйони і т. д.) симптоми стихають |
Дискінетичний тип | скарги пов’язані з швидким насиченням, почуттям переїдання при невеликому обсязі їжі, нудотою і печією, здуттям живота |
Неспецифічний варіант | постійних симптомів немає – хворого турбують різні порушення з перерахованих вище проявів |
По патогенезу розрізняють аліментарну, панкреатичну, гастрогенну, ферментативну, інфекційно-токсичну, гепатогенну диспепсію.
Важливо. Незалежно від типу патології діагноз функціональної диспепсії виставляється при повторюваності нападів (від 12 тижнів за рік) і відсутності органічних уражень шлунково-кишкового тракту, що провокують дані симптоми.
Консультація кваліфікованих гастроентерологів медцентру «Діамед-Експрес» дозволить виявити специфічні ознаки патології і визначитися з необхідним обсягом досліджень. Лікар збирає повний анамнез пацієнта. На початковому етапі проводиться лабораторна діагностика: загальноклінічний і біохімічний аналізи крові, дослідження калу на приховану кров і оцінку функцій травної системи.
Потім приступають до інструментальних досліджень:
Отримати комплекс діагностичних процедур з призначенням адекватного лікування ви можете в нашому медцентрі, записавшись за телефонами (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.