Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Для чого проводиться УЗД жовчного міхура з навантаженням?

УЗД – один із найзручніших та найбільш інформативних методів обстеження, зокрема – у гастроентерології. Цей метод дозволяє побачити структурні особливості органів травної системи і діагностувати широкий спектр захворювань, від вроджених аномалій розвитку до запальних процесів і ракових пухлин. Крім того, можливості ультразвукового дослідження можна розширити за рахунок функціональних проб. Прикладом є УЗД жовчного міхура з навантаженням – для перевірки функцій цього органу і ранньої діагностики його патологій

УЗД жовчного міхура з навантаженням – що це таке?

Функціональне УЗД жовчного міхура (з навантаженням) – це обстеження, при якому спочатку ультразвукове дослідження проводиться натщесерце, а потім повторюється після вживання певної їжі, що провокує виділення жовчі. Для цього використовуються жовтки сирих курячих яєць, жирна сметана або розчин сорбіту. Після цього упродовж години кожні 15 хвилин проводяться повторні УЗД. Щоразу лікар вимірює розміри жовчного міхура, порівнюючи з попередньо отриманими показниками.

Щоб отримати точні результати, потрібно підготуватися до обстеження: дотримуватися дієти, яка знижує газоутворення, напередодні дослідження під час вечері вживати легкі страви та не переїдати. Зранку у день проведення УЗД утриматися від вживання будь-якої їжі і не палити.

Крім УЗД, для подібного обстеження може проводитися рентгенографія. Але ультразвукове дослідження має значну перевагу – воно не створює променевого навантаження, отже, є безпечним, може проводитися у будь-якому віці і призначатися вагітним жінкам, його повторюють протягом лікувального курсу стільки разів, скільки потрібно.

Для чого проводиться УЗД жовчного міхура?

Вимірювання жовчного міхура дозволяє охарактеризувати процеси накопичення та виділення жовчі. Таким чином, лікар може виявити у пацієнта порушення скорочувальної здатності цього органу, моторно-евакуаторної функції, тобто дискінезію. Це явище спостерігається при багатьох патологіях жовчного міхура, серед яких:

  • Жовчнокам’яна хвороба;
  • Деформації жовчного міхура;
  • Холецистит;
  • Закупорювання жовчовивідних протоків;
  • Новоутворення (доброякісні та злоякісні);
  • Аномалії розвитку жовчного міхура.

Запідозрити наявність таких захворювань можна, коли у пацієнта з’являються наступні симптоми:

  1. Біль, відчуття важкості та розпирання у місці розташування жовчного міхура – у правому підребер’ї;
  2. Відчуття дискомфорту після вживання жирних страв;
  3. Нудота;
  4. Відрижка з появою неприємного присмаку у роті;
  5. Посилене газоутворення;
  6. Часті проноси або закрепи;
  7. Зниження апетиту;
  8. Пожовтіння шкіри та слизових оболонок;

Крім того, дослідження може призначатися пацієнтам після отримання травм в області грудної клітки та живота, після отруєнь або тривалого курсу прийому лікарських препаратів.

Де зробити УЗД жовчного міхура з навантаженням у Києві

Пам’ятайте, що точність діагностики залежить від якості використовуваної ультразвукової системи, а також компетентності лікаря, який проводить саме дослідження і опис отриманих результатів. Ці умови забезпечені у медичному центрі “Діамед-Експрес” на Оболоні у Києві. Ми застосовуємо сучасний апарат УЗД, за допомогою якого можна провести точні вимірювання та виявити найдрібніші структурні особливості, що спостерігаються на ранніх стадіях розвитку хвороби, які простіше вилікувати. Наші лікарі мають багаторічний досвід проведення УЗД, щодня стикаючись з клінічними випадками різного ступеню складності.

Якщо вам потрібно перевірити функцію жовчного міхура, за доступною ціною це можна зробити у медичному центрі “Діамед-Експрес”. У нас ви можете не тільки виконати ультразвукове дослідження, але й проконсультуватися з досвідченим гастроентерологом. Записатися на діагностику або на прийом до лікаря можна за допомогою заявки на нашому сайті, а також за телефоном

Дізнатися більше про розділ УЗ-діагностика, Доплерографія