Телефоны

Доплерографія та УЗД — різниця між цими методами діагностики

Для виявлення широкого спектра захворювань застосовують доплерографію та УЗД, різницю між цими методами діагностики пацієнти знають не завжди. Ці дослідження дають змогу дослідити внутрішні органи безболісно, безпечно (без опромінення), швидко, з можливістю отримати висновок від лікаря всього за 15-20 хвилин. Але важлива якість ультразвукового обладнання, за допомогою якого проводиться обстеження. Найсучасніші УЗД-системи для отримання максимально точних результатів діагностики застосовуються у медичному центрі “Діамед-Експрес” у Києві на Оболоні. Інтерпретацію отриманих даних у нас проводять висококваліфіковані фахівці.

УЗД

Що таке ультразвукове дослідження (УЗД)?

Ультразвукове дослідження — це неінвазивний метод дослідження внутрішніх органів (без втручання в організм), під час якого візуальні зрізи утворюються, завдяки скануванню тіла ультразвуковими променями.

Принцип роботи УЗД

Для проведення УЗД лікар прикладає датчик до поверхні тіла, і у напрямку досліджуваного органу спрямовуються безпечні ультразвукові промені. Вони певним чином відбиваються від тканин та повертаються до датчика. Ультразвукова система відразу перетворює їх на двомірне відображення структур на екрані. Завдяки цьому забезпечується візуалізація м’яких тканин у реальному часі.

Які органи можна обстежити за допомогою УЗД

За допомогою УЗД досліджують:

  • Органи грудної клітки — легені, серце;
  • Органи черевної порожнини та заочеревинного простору — печінку, підшлункову залозу, жовчний міхур, селезінку, нирки;
  • Органи малого таза — яєчники, маткові труби, матку та шийку матки у жінок, простату у чоловіків, а також сечовий міхур;
  • Органи калитки у чоловіків;
  • М’які тканини шиї, кінцівок, тулубу;
  • Лімфовузли;
  • Кровоносні судини;
  • Суглоби.

Показання для УЗД

Призначити УЗД можуть за наступними показаннями:

  1. Діагностика запальних захворювань;
  2. Обстеження після травм;
  3. Діагностика новоутворень, диференціація твердих і кістозних утворень;
  4. Виявлення конкрементів у жовчному міхурі, нирках, передміхуровій залозі;
  5. Обстеження при скупченні рідини (асциті), набряках;
  6. Діагностика вагітності та контроль розвитку плода без опромінення;
  7. Виявлення вроджених аномалій розвитку.

Що таке доплерографія?

Доплерографія — це особливий режим ультразвукового дослідження, під час якого оцінюються параметри кровоплину у судинах та кровопостачання органів. Проведення процедури для пацієнта не відрізняється від звичайного УЗД. Однак цей метод розширює можливості ультразвукової діагностики.

Принцип роботи доплерографії

Метод доплерографії засновано на ефекті Доплера. Ультразвукові хвилі відбиваються з різною частотою від об’єктів, що наближаються до них, та від об’єктів, що від них віддаляються. Під час доплерографії об’єктами є формені елементи крові – еритроцити. Отримані датчиком сигнали перетворюються на зображення, для зручності сприйняття забезпечується кольорове картування потоку крові: судини, по яких кров рухається від датчика, виглядають синіми, а у напрямку датчика — червоними. Висока чіткість зображення при низьких частотах дозволяє досліджувати кровоплин навіть у глибоко розташованих судинах.

Таким чином, між доплерографією та УЗД різниця полягає у наступному. УЗД судин показує їх анатомічні особливості, забезпечує аналіз еластичності стінок судин, а доплер судин забезпечує визначення напрямку кровоплину, оцінку швидкості кровоплину, аналіз кровопостачання органу. Для діагностики захворювань ці дослідження проводяться у рамках однієї процедури — дуплексного сканування артерій та/або вен.

Важливо! Процедури УЗД та доплерографії не створюють променевого навантаження на організм. Тому їх можна безпечно повторювати під час лікувального курсу для відстеження змін у стані здоров’я, а також проводити з профілактичною метою.

Які судини та органи досліджуються

У медичному центрі “Діамед-Експрес” проводиться широкий спектр досліджень методом доплерографії:

  • Доплер судин голови та шиї;
  • Доплерографія артерій та вен нижніх і верхніх кінцівок;
  • Доплерографія черевного відділу аорти;
  • Доплерографія ниркових артерій;
  • Доплерографія статевого члена;
  • Доплерографія для вагітних.

У яких випадках призначають доплерографію?

Доплерографію призначають у випадках, коли потрібно оцінити кровопостачання органу, виявити можливі його порушення. Метод використовують у рамках діагностики:

  1. Атеросклерозу;
  2. Тромбозу;
  3. Варикозної хвороби;
  4. Оклюзії артерій;
  5. Гіпертонічної хвороби;
  6. Інших захворювань, які супроводжуються порушеннями кровопостачання органів, ішемією (коли потрібно з’ясувати причини головного болю, запаморочень, порушень чутливості, при вагітності — при підозрі на прееклампсію, кисневе голодування плоду). 

Корисно знати! Дуплексне сканування судин зручно використовувати для профілактичної перевірки здоров’я. Метод дозволяє виявити навіть ранні, безсимптомні стадії хвороб.

Що краще вибрати: УЗД чи доплерографію?

Ультразвукове дослідження та доплерографія мають свої особливості та показання. Обрати правильний метод, який буде максимально інформативним та доцільним у даному клінічному випадку може тільки лікар. Якщо вам потрібна допомога у діагностиці хвороб, зверніться до фахівців медичного центру “Діамед-Експрес”. Ми оберемо оптимальні методи та проведемо обстеження на кращому медичному обладнанні. Запишіться на консультацію та діагностику у нашому центрі — за телефоном, за допомогою онлайн-форми або у чаті на сайті.

Часті питання

Чим відрізняється УЗД вен від УЗД артерій нижніх кінцівок?

Обидві ці процедури передбачають ультразвукове дослідження судин. Але УЗД вен нижніх кінцівок передбачає обстеження вен (судин, по яким кров рухається до серця), призначається при підозрі на варикозну хворобу, тромбоз вен. А під час УЗД артерій лікар перевіряє стан артерій (судин, по яким кров рухається від серця), що необхідно під час діагностики атеросклерозу, облітеруючого ендартеріїту, емболії артерій.

Яка вартість ультразвукової діагностики судин?

Доступні ціни на УЗД судин та доплерографію – у медичному центрі “Діамед-Експрес” на Оболоні у Києві. Ознайомитися з вартістю послуг можна на нашому сайті у прайсі. Також ви можете уточнити актуальні ціни та вигідні пропозиції у адміністраторів центру під час запису на діагностику.

Чому відправляють на доплер?

Лікар може призначити доплерографію, якщо у пацієнта підозрюється захворювання із порушенням кровопостачання певного органу. Крім того, дослідження може проводитися під час лікування або з метою профілактичного обстеження.