Телефоны
Мова:
 • Українська
 • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Дуплексне сканування черевного відділу аорти

УЗДГ, або дуплексне сканування черевного відділу аорти, дозволяє ретельно перевірити стан найбільшої судини нашого організму, виявити її звуження, аневризми, розшарування стінок, накопичення атеросклеротичних бляшок та дослідити особливості кровотоку. Дослідження проходить без дискомфорту та шкоди для здоров’я пацієнта, не викликає ускладнень, а його користь для діагностики небезпечних хвороб важко переоцінити. Пройти УЗДГ черевного відділу аорти у Києві за доступною ціною, з використанням якісного сучасного обладнання можна у медичному центрі “Діамед-Експрес”.

Показання для УЗДГ черевного відділу аорти

Завдяки ефекту Доплера, під час УЗДГ черевного відділу аорти апарат сприймає та розрізняє ультразвукові хвилі, які відбиваються від еритроцитів, що рухаються всередині судини у напрямку до датчика та від нього (на екрані вони виглядають як плями червоного та синього кольору). Лікар бачить контури судини та анатомічні особливості її стінок, а також оцінює різні параметри кровотоку, оцінюючи кровопостачання внутрішніх органів (шлунка, селезінки, печінки, нирок). Цей метод використовується при діагностиці:

 • Атеросклерозу;
 • Аневризми (вип’ячування стінки аорти, яке порушує кровоток та може призвести до розриву судини, що небезпечно для життя);
 • Розшарування стінки аорти;
 • Оклюзії (звуження) судини;
 • Тромбозу;
 • Вроджених вад розвитку судини, звивистості і т.д.

Дослідження призначається, якщо у пацієнта спостерігаються симптоми, характерні для таких захворювань:

 1. Часті болі у животі, які виникають з нез’ясованих причин;
 2. Періодичні розлади травлення та нудота без інших ознак харчового отруєння або захворювань органів ШКТ;
 3. Зниження або підвищення артеріального тиску;
 4. Запаморочення та головний біль;
 5. Посилена пульсація судин живота;
 6. Здуття та відчуття важкості у животі;
 7. Важкість у ногах, яка може викликати порушення ходи;
 8. Порушення роботи нирок, поява набряків;
 9. Порушення статевої функції.

УЗДГ черевного відділу аорти також може призначатися під час передопераційної підготовки. Дослідження допомагає уточнити діагноз, якщо результати лабораторних досліджень вказують на високий ризик порушення стану аорти (наприклад, при виявленні підвищеного рівня холестерину у крові). Безпечність цього методу дозволяє використовувати його для регулярних перевірок стану пацієнта під час лікування діагностованих захворювань і для профілактичних оглядів. Особливо важливими є періодичні перевірки стану аорти та її гілок у людей, які досягли 60-річного віку, мають шкідливі звички, хворіють на цукровий діабет, мають родичів з виявленими патологіями цієї судини (наприклад, аневризмою).

Підготовка до УЗДГ черевного відділу аорти

На точність доплерографії черевного відділу аорти впливає правильність підготовки, адже отримати чітке зображення можна лише за відсутності підвищеного газоутворення у кишківнику. Тому пацієнту необхідно протягом кількох днів дотримуватися дієти – виключити з раціону продукти, що посилюють утворення газів (молоко, яйця, випічку, бобові, солодощі, свіжі овочі та фрукти у великій кількості, а також кофеїновмісні, газовані та спиртні напої). Якщо метеоризм виражений дуже сильно, лікар може призначити прийом спеціальних препаратів для усунення надлишку газів. Дослідження проводять натщесерце, у день проведення діагностики можна пити лише негазовану воду.

Дуплексне сканування черевного відділу аорти у Києві

Аневризми, розшарування стінок аорти та будь-які порушення кровотоку у цій судині та її гілках є дуже небезпечними, тому діагностику таких захворювань слід проводити лише на високоточному обладнанні. У медичному центрі “Діамед-Експрес” для проведення УЗДГ черевного відділу аорти використовуються найсучасніші системи  американського та японського виробництва – LOGIQ P9 та TOSHIBA APLIO XG. Можливість застосування різноманітних режимів дослідження, автоматизованого розрахунку показників кровотоку та досвід наших лікарів УЗД забезпечують високу якість діагностики.

Щоб пройти УЗДГ (дуплексне сканування черевного відділу аорти) у медичному центрі “Діамед-Експрес” у зручний для вас час, можна зателефонувати нам або натиснути кнопку “Записатися на прийом” на сторінці сайту.

Дізнатися більше про розділ УЗ-діагностика, Доплерографія