Телефоны
Мова:
 • Українська
 • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Дуплексне сканування судин шиї та голови

На відміну від звичайного УЗД, дуплексне сканування судин шиї та голови дозволяє не тільки побачити судини, визначити їх розташування та оцінити стан судинних стінок, але й проаналізувати особливості кровотоку, завдяки ефекту Доплера. Ультразвукові хвилі змінюють свою частоту у залежності від того, наближається чи віддаляється об’єкт, від якого вони відбиваються. Потрапляючи на еритроцити, які рухаються по судинах у напрямку від датчика та до нього, сигнал формує на екрані апарата зображення, забарвлене, відповідно, у синій або червоний кольори. Пройти швидке, безболісне та безпечне обстеження – УЗДГ судин шиї та голови у Києві можна у медичному центрі “Діамед-Експрес”.

Показання для УЗДГ судин голови та шиї

Завдяки дуплексному скануванню судин шиї та голови, можна виявити такі патологічні зміни, як утворення атеросклеротичних бляшок, аномалії будови судин, їх звуження та закупорювання, наслідки травм. Цей метод широко використовується при діагностиці атеросклерозу, аневризм, дисциркуляторної енцефалопатії, артеріїту, судинних порушень при остеохондрозі. Таке обстеження призначається, якщо у пацієнта спостерігаються наступні симптоми:

 • Порушення серцевого ритму;
 • Часті запаморочення, потемніння в очах, втрата свідомості;
 • Перепади артеріального тиску;
 • Біль у комірцевій зоні;
 • Порушення ходи;
 • Зниження якості зору та слуху, дзвін у вухах;
 • Погіршення пам’яті та уваги;
 • Дратівливість, нервозність.

УЗДГ використовується у комплексній діагностиці, якщо за результатами лабораторних аналізів виявляється високий рівень холестерину, підвищений ризик утворення тромбів. Також дослідження проводиться перед операціями на серці та судинах. Це безпечне обстеження, тому його можна багаторазово повторювати для ретельного спостереження за станом пацієнта під час лікування, а також для профілактичної перевірки здоров’я.

Підготовка до УЗДГ судин шиї та голови

Перед дуплексним скануванням судин шиї та голови потрібно дотримуватися декількох нескладних правил підготовки:

 1. Проконсультуватися зі своїм лікарем щодо тимчасового припинення прийому препаратів, які впливають на кровообіг (або попередити лікаря УЗД про їх використання, якщо переривання курсу лікування неможливе через загрозу для здоров’я);
 2. За кілька днів до обстеження утриматися від вживання алкоголю та кофеїновмісних напоїв;
 3. Перед дослідженням – не палити.

Дуплексне сканування судин шиї та голови у Києві

У медичному центрі “Діамед-Експрес” ви можете пройти УЗДГ судин шиї та голови за доступною ціною та з гарантією точного результату, адже ми використовуємо для досліджень найякісніші системи американського та японського виробництва – LOGIQ P9 та TOSHIBA APLIO XG. Це сучасні апарати, які дозволяють отримати деталізоване зображення, визначати діаметр судин, особливості судинної стінки, отримувати точні автоматичні розрахунки для оцінки характеру кровотоку у режимі реального часу. Обстеження з використанням такого обладнання буде дійсно інформативним навіть на ранніх стадіях захворювань, що дуже важливо для профілактичної перевірки здоров’я, попередження небезпечних наслідків патологічних змін серцево-судинної системи, у тому числі – інсульту та інфаркту.

Записатися на УЗДГ судин шиї та голови (у тому числі – на доплерографію з поворотними пробами) можна за телефоном або за допомогою форми запису на нашому сайті.

Дізнатися більше про розділ УЗ-діагностика, Доплерографія