Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Ішемічна хвороба серця

Одне з найнебезпечніших захворювань, яке вбиває мільйони людей щорічно – ішемічна хвороба серця. На жаль, багато у чому її розвиток залежить саме від нашого способу життя. Ця патологія починає розвиватися непомітно і, якщо людина не проходить профілактичні обстеження, стає відчутною лише при значному погіршенні стану

Причини і симптоми ішемічної хвороби серця

Ішемічна хвороба серця розвивається тоді, коли клітини серцевого м’яза отримують недостатню кількість кисню та поживних речовин для своєї життєдіяльності. Поступово це викликає загибель клітин, що може призвести до серцевої недостатності, інфаркту міокарду та раптової смерті.

Основна причина ішемії серця – ураження коронарних судин атеросклерозом, коли на їх стінках відкладаються холестеринові бляшки, а потім відбувається звуження просвіту, зменшення еластичності та здатності до пропускання крові. Погіршенню стану судин, через які серце отримує необхідні речовини, сприяють:

  • Незбалансоване харчування з надлишком холестерину у продуктах, недостатнім вживанням рослинної їжі;
  • Малорухливий спосіб життя;
  • Вживання алкоголю, тютюнопаління;
  • Стресові ситуації;
  • Порушення обміну речовин;
  • Наявність артеріальної гіпертензії;
  • Цукровий діабет;
  • Спадкова схильність до розвитку ІХС;
  • Вікові зміни в організмі;
  • Менопауза;
  • Аутоімунні хвороби та інші фактори.

Початкові стадії ішемічної хвороби серця перебігають безсимптомно. Через це людина може дізнатися про наявність небезпечної патології вже тоді, коли це має серйозні наслідки для здоров’я. Основні прояви ІХС – це:

  1. Розвиток стенокардії – нападів болю та дискомфорту у грудній клітці. У багатьох випадках спочатку симптоми виникають під час сильних навантажень, згодом – з’являються під час виконання повсякденних справ, при емоційному збудженні, можуть загострюватися після прийому їжі або на холоді. При прогресуванні захворювання людина відчуває болі у серці навіть у стані спокою, без навантаження.
  2. Задишка під час фізичних навантажень – відчувається через нестачу кисню у тканинах, збільшується у міру прогресування ішемічної хвороби.
  3. Інфаркт міокарда – різке погіршення стану, при якому людина зазвичай відчуває сильний та тривалий біль за грудиною, що не знімається лікарськими препаратами. Також виникають запаморочення, нудота, з’являється холодний піт. У деяких випадках інфаркт міокарда проходить майже безсимптомно.

Діагностика ішемічної хвороби серця

Для виявлення ішемічної хвороби і точної оцінки стану пацієнта застосовуються наступні види обстежень:

  • ЕКГ – швидкий та доступний за ціною метод перевірки серцевої діяльності;
  • УЗД серця з доплерографією – допомагає виявити порушення серцевої скоротливості, оцінити параметри кровоплину у коронарних судинах;
  • Загальний та біохімічний аналізи крові – необхідні для виявлення ознак патологічних процесів в організмі, зокрема – порушення обміну речовин;
  • Аналіз крові для перевірки особливостей ліпідного обміну, які супроводжують атеросклероз.

Що робити при розвитку ішемічної хвороби?

Найкращий спосіб знизити ризик розвитку цього захворювання – вести здоровий спосіб життя та регулярно відвідувати кардіолога для профілактичних оглядів. Але, якщо симптоми вже з’явилися, потрібно терміново звернутися до лікаря, який призначить комплексне обстеження та необхідне лікування.

У Києві записатися на прийом до досвідченого кардіолога та пройти необхідні обстеження можна у медичному центрі “Діамед-Експрес” на Оболоні. У нас використовуються сучасний апарат для проведення ЕКГ та ультразвукова система експертного класу з можливістю проведення дуплексного сканування. Також у центрі ви зможете здати необхідні лабораторні аналізи, проконсультуватися зі спеціалістами іншого профілю (зокрема, з ендокринологом).

Якщо за результатами обстеження виявиться ішемічна хвороба серця, наш кардіолог призначить ефективне лікування, з урахуванням особливостей вашого стану. Призначаються лікарські препарати, які допомагають покращити стан судин при атеросклерозі, нормалізувати зсідання крові, серцевий ритм, усунути скупчення зайвої рідини в організмі, а також зняти біль при нападі стенокардії. Крім того, лікар проконсультує щодо змін у способі життя, які сприятимуть профілактиці погіршення стану:

  • Відмова від шкідливих звичок;
  • Дотримання дієти, спрямованої на профілактику атеросклерозу, переїдання, надлишкового вживання солі;
  • Фізичну активність, яка відповідає стану здоров’я.

Також кардіолог надасть рекомендації щодо першої допомоги при нападах стенокардії або появі симптомів інфаркту міокарда. Якщо вам знадобиться хірургічне лікування, ми допоможемо знайти фахівця, до якого можна звернутися за допомогою.

Не вдавайтеся до самолікування, адже ішемічна хвороба серця – дійсно небезпечна патологія, яка у будь-який момент може призвести до критичного погіршення стану. Записатися на прийом до кардіолога у медичному центрі “Діамед-Експрес” можна на цій сторінці за допомогою форми запису або за телефоном.

Дізнатися більше про розділ Кардіологія