Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский

Як правильно підготуватися до ЕКГ?

ЕКГ – це метод, який широко використовується для діагностики хвороб серця. Завдяки високій інформативності, безпеці та доступності, він використовується не тільки при обстеженні пацієнтів із симптомами захворювань, але й для профілактичних перевірок здоров’я, у тому числі – при проходженні медичної комісії. Важливою умовою для отримання точних результатів є правильна підготовка до ЕКГ

Чому підготовка до ЕКГ така важлива?

Електрокардіограма дозволяє виявити особливості роботи серця, фіксуючи електричні імпульси, які виникають у ньому. Серцева діяльність залежить від багатьох факторів: фізичного навантаження, емоційного стану, рівня втомлюваності, дії біологічно-активних речовин, які надходять до організму з їжею або лікарськими препаратами. Для правильного визначення показників роботи серцево-судинної системи обстеження має проводитися у нормальних умовах. Не повинно бути факторів, які спричиняють надмірне збудження або пригнічення діяльності серцевого м’яза.

Якщо не дотримуватися цих правил, результати дослідження будуть неправильними. Відповідно, може бути призначене неправильне лікування або, запідозривши помилки у підготовці до ЕКГ, лікар призначить повторне дослідження, і пацієнту доведеться витратити на діагностику більше часу.

Як підготуватися до ЕКГ

Щоб уникнути отримання помилкових результатів ЕКГ, пацієнту потрібно:

  1. З’ясувати, чи потрібно переривати курс медикаментозної терапії, яку ви проходите. На результати ЕКГ можуть вплинути судинозвужувальні засоби (у тому числі – краплі для носа або очей), седативні препарати, діуретики, антагоністи кальцію, інгібітори АПФ. Рекомендувати припинення курсу може лише лікар, який призначив ці препарати, самостійно відмовлятися від застосування призначених ліків не можна. Якщо прийом препаратів продовжується, перед виконанням ЕКГ слід повідомити всі їх назви лікарю, який проводить діагностику.
  2. У день проведення ЕКГ не відвідувати тренування, не піддаватися іншим фізичним навантаженням.
  3. Добре виспатися.
  4. Виключити надмірне навантаження шлунка – проходити ЕКГ натщесерце або після легкого сніданку (без вживання гострих або жирних страв). Не можна вживати енергетичні та алкогольні напої, чай, каву.
  5. Намагатися виключити стресові ситуації і не хвилюватися перед обстеженням.

Якщо у пацієнта дуже щільний волосяний покрив на частинах тіла, де будуть прикріплюватися електроди (зокрема, на грудях), потрібно поголити ці ділянки.

Запис на ЕКГ у Києві

Записатися на ЕКГ можна за допомогою форми запису або за телефоном, вказаним на нашому сайті. У медичному центрі “Діамед-Експрес” електрокардіограма виконується за допомогою якісного обладнання, а результат обстеження розшифровує досвідчений спеціаліст. Якщо виявляються проблеми у роботі серця, ви можете прийти до нас на консультацію висококваліфікованого лікаря-кардіолога, кандидата медичних наук. Крім того, у центрі працює лабораторія, у якій можна здати аналізи крові, що призначаються при серцево-судинних захворюваннях, а також зробити УЗД серця, судин та перевірити особливості кровообігу за допомогою дуплексного сканування

Дізнатися більше про розділ Кардіологія