Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Як розпізнати перші прояви нетримання сечі та зарадити проблемі

урология киев

Нетримання сечі наразі турбує  10-15% усього населення України. Тому близько 5 мільйонів людей переживають цей неприємний прояв. Переважна кількість потенційних хворих переважає серед жінок. Іноді нетримання сечової рідини відносять до соціальних захворювань, тобто до хронічних, які здатні перешкоджати людині жити повноцінним життям та виконувати щоденні фахові завдання. Однак мимовільне сечовипускання все ще залишається делікатною проблемою, про яку багато пацієнтів бояться говорити через сором і почуття безпорадності.

Обов’язково зверніться за кваліфікованою консультацією до столичної клініки «Діамед-експрес». Серед численних послуг приватного медичного закладу, опублікованих на сайт https://diamed-ex.com.ua, є також діагностика та лікування вказаної проблеми. Запис на процедуру доступний за стаціонарними телефонами у Києві: (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58. Пам’ятайте, що своєчасне лікування забере ризики загострення ситуації, пов’язаної з нетриманням сечі у будь-якому віці.

Симптоматика проблеми

Лікарі визначають хворобу як неконтрольоване мимовільне витікання сечі вдень або вночі. Залежно від типу тяжкості кількість рідини з характерним запахом може з’являтися в різній кількості. Ми можемо виділити 5 ступенів нетримання сечі за кількістю мимовільного виділення впродовж 4 годин:

  • Крапельний (до 50 мл) ‒ найчастіше це втрата кількох крапель сечі впродовж дня.
  • Легкий (50-100 мл) ‒ витік сечі можливий при різкому підйомі тіла, чханні та сміхові.
  • Середній (100-200 мл) ‒ волога просочується на спідню білизну вже під час повсякденних занять, таких як вставання зі стільця або біг.
  • Тяжкий (200-300 мл) ‒ така недуга може спостерігатися навіть при спокійному стоянні.
  • Дуже важкий (понад 300 мл) – стан пов’язаний з повною втратою сили над фізіологічними функціями сечового міхура та м’язів, що здатні стримувати позиви до туалету.

Причини нетримання сечі

Потенційному представнику з групи ризику варто знати ключові симптоми, аби вчасно звернутися до лікаря для точного діагнозу. Іноді причинами нетримання сечі часто є симптомом багатьох захворювань, пов’язаних не тільки з сечовивідними шляхами. Види НТС можна виділити на основі конкретних проявів, які варто спостерігати під час кожного з епізодів нетримання сечі. Завдяки цьому подальша діагностика може бути набагато простішою для лікаря.

Отож, фахівці виділили 7 причин нетримання сечі:

  • природні пологи після 42 тижнів вагітності;
  • зайва вага або ожиріння;
  • операції в нижній частині живота;
  • паління та хронічні легеневі захворювання;
  • діабетична нейропатія;
  • інсульт;
  • закрепи.

Стресова природа

Найчастіше проблему викликає нетримання, пов’язане із підвищенням внутрішньочеревного тиску, викликаним напругою, кашлем, сміхом або чханням. Стресове нетримання поділяється на три рівні, які визначають гостроту проблеми:

  • протікання з’являється у положенні стоячи, наприклад при сміху чи чханні.
  • зволоження білизни також відбувається при середніх фізичних навантаженнях (наприклад, біг або підйом вгору).
  • вже мінімальне підвищення черевного тиску, незалежно від положення тіла, здатне викликати характерні мокрі плями на одязі.

Стресове нетримання відбувається жінок набагато частіше, ніж у чоловіків, особливо через природні пологи. Це пов’язано зі значним ослабленням м’язів тазового дна.

Як захистити себе від сечової вологи та забезпечити комфорт щодня?

Нетримання сечі ‒ це проблема, яка впливає як на фізичне, так і на психічне здоров’я людини. Діагностичний процес та впроваджений метод лікування сечовипускання не одразу змушує покинути ваше соціальне життя набуте відчуття сорому. Ось чому так важливо визначитися з оптимальним поглинальним продуктом, завдання якого ‒ вбирати сечу і нейтралізувати її неприємний запах. Спеціальні урологічні прокладки непомітні під одягом. Люди з важким і дуже сильним нетриманням сечі, можуть використовувати анатомічні памперси або пелюшки для дорослих з високою здатністю вбирати багато вологи.

Нетримання сечі є серйозним станом, який не повинен означати відхід від соціального життя. З допомогою лікаря ви зможете ефективно вилікувати це захворювання, тоді як завдяки вбиральним засобам гігієни зменшиться відчуття щоденного дискомфорту.

Дізнатися більше про розділ Урологія, Сексопатологія, Андрологія