м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 | Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану) |
"Мінська" | Сб 9:00 - 15:00 |
Гіпотиреоз ‒ це захворювання, спричинене недостатнім рівнем гормонів, що виробляються щитоподібною залозою. Його симптоми настільки різноманітні, що їх часто пов’язують з іншими недугами. Вченими підраховано, що у жінок хвороба активізується майже в п’ять разів частіше, ніж у чоловіків. Які причини захворювання і як воно проявляється?
Ефективні відповіді на ці питання можуть надати фахівці столичного медичного центру «Діамед-експрес». Кваліфікований персонал запрошує вас пройти діагностику та лікування. Телефони для запису: (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58. Графік роботи медцентру доступний для ознайомлення на головній сторінці сайту https://diamed-ex.com.ua.
Одна із найбільш поширених хвороб в українського населення
Гіпотиреоз залишається достатньо розповсюдженою проблемою, з якою стикається все більше людей у Києві та інших регіонах України. Вона викликана дефіцитом тиреоїдних гормонів. Діагностика розладу має деякі складнощі, тому потребує особливого фахового підходу. Лише лікарі з великим досвідом можуть точно поставити діагноз, оцінюючи ризики неоднозначних симптомів.
Медична діагностика дозволить визначити рівень відповідних гормонів у крові людини. Завжди не завадить продумане лікування, оскільки несправна робота щитоподібної залози впливає і на інші органи тіла. Чим раніше розпочнеться терапія, тим краще для пацієнта. У процесі діагностики порушень роботи щитоподібної залози лікар проводить ретельне опитування пацієнта та проведе діагностичні тести на гормони. Тільки інформація, зібрана з різних джерел, дає можливість поставити точний діагноз та здійснити відповідне лікування. Для уточнення інформації лікар може призначити додаткові аналізи на рівень антитіл.
Що викликає цю хворобу
Причини гіпотиреозу дуже різняться. Їх визначення та локалізація є першим кроком для прийняття відповідного та ефективного лікування. Однією з дуже поширених причин є хронічний тиреоїдит, який порушує о нормальне функціонування щитоподібної залози. Захворювання протікає безболісно, але воно поступово руйнує орган, змушуючи виробляти все менше і менше гормонів. Гіпотиреоз може бути викликаний хірургічним видаленням частини або всієї залози, коли йому діагностували пухлину на залозі або вузловий зоб. Онкологічні прояви потребують радіотерапії, яка також посилює ризики появи гіпотиреозу. Порушення роботи щитоподібної залози також може бути викликане запаленням цієї залози.
Захворювання залози можуть бути:
Інші причини прояву порушень правильного функціонування залози:
Як згадувалося вище, гіпотиреоз може бути викликаний порушенням роботи самої залози, або гіпоталамуса чи гіпофіза. Проблеми виникають і при пошкодженні щитоподібної залози через приймання медикаментів, операцій або терапії радіоактивним йодом. Пошук причини є важливим для планування ефективної терапії.
Симптоми: чи перебуваєте ви у зоні ризику?
Найпоширенішими симптомами є:
Прояви хвороби дуже різноманітні й часто неспецифічні. Проявити світло може якісний аналіз крові на гормони щитовидної залози. Однак для проведення цього тесту потрібні деякі симптоми, які відчуває і спостерігає сам пацієнт. Якщо потенційний хворий має хоча б деякі з наступних явищ, йому слід негайно вжити заходів.
Лікування гіпотиреозу має бути сплановане та скоординоване лікарем. Не варто самостійно вирішувати приймати або утримуватися від вживання призначених препаратів. Найпоширенішим методом лікування розладу є спеціально підібрані гормони, насамперед тироксин.