м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 | Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану) |
"Мінська" | Сб 9:00 - 15:00 |
Синдром подразненого кишківника ‒ це хронічне захворювання, пов’язане з функціональним розладом шлунково-кишкового тракту, при якому виключені запальні, анатомічні або біохімічні зміни. Хворий відчуває біль або дискомфорт у зоні живота. Також його турбують кишкові розлади.
Лише якісний огляд може виявити справжні причини цього малоприємного явища. Якщо ви відчуваєте симптоми, які описані нижче, обов’язково зверніться за кваліфікованою допомогою. Запис на діагностику СПК для чоловіків доступний за контактними телефонами медцентру «Діамед-експрес»: (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58. Своєчасне лікування спроможна якомога швидше усунути делікатну проблему, що ускладнює ваше життя. У клініці працюють висококваліфіковані фахівці, які зацікавлені у швидкому одужанні своїх пацієнтів.
Хто найчастіше хворіє на СПК?
За оцінками лікарів, 10-15% людей у всьому світі страждають на синдром подразненого кишківника. Цікавий аспект ‒ у високорозвинених країнах цей показник сягає дещо більшої відмітки (навіть до 20%). Як бачимо, ця хвороба набуває глобального розповсюдження.
СПК може проявитися у юнаків впродовж статевого дозрівання. Більшість випадків діагностуються у осіб чоловічої статі до 45 років. Варто додати, що жінки хворіють вдвічі частіше. Хоча результати діагностування проблеми у них є радше наслідком уважнішого ставлення до свого здоров’я. Жінки частіше звертаються за медичною консультацією. На жаль, чоловіки не завжди беруть з них приклад, тому багато випадків залишаються невиявленими.
Причини синдрому роздратованого кишківника
Вчені вважають, що природа СПК ще не достатньо вивчена людством. Синдром навіть зарахували до кола ідіопатичних недугів. Однак існує група факторів, які хоча б частково можуть відповідати за стан хвороби:
Іноді СПК виникає внаслідок:
Симптоми захворювання
Лікарі виділяють ключові прояви хвороби:
За типом панівних симптомів виділяють три форми синдрому: 1) з переважанням діареї; 2) з переважанням закрепів; 3) змішана форма (частота діареї та запорів схожі). Перша форма характеризується проходженням занадто рідкого калу не рідше 3 разів на день. Проносу передує біль у животі, яка зникає після дефекації. Другу форму виділяє важкий або грудоподібний стілець. Пацієнт здатен випорожнювати кишківник рідше з разів на тиждень з потугами.
СПК також може супроводжуватися блювотою, здуттям живота, відрижкою, печією, відчуттям важкості, наявністю слизу у калі, головним болем, відчуттям втоми, тривожністю та душевним дискомфортом.
Як і де лікувати сидром?
Як правило, пацієнти звертаються у клініку, перебуваючи у хронічній стадії недугу. Зрозуміло, що народними методами неможливо позбавитися СПК. В останні роки було оцінено багато способів лікування цього синдрому, але лише деякі з них отримали позитивну думку дослідників. Фахівці медичного центру вивчають і залучають у своїй роботі найбільш ефективні види терапії.
Після співбесіди та фізичного обстеження лікар центру визначить подальші дії. Додаткова симптоматика захворювання, окрім базових препаратів, потребує приймання антидепресантів з трициклічної групи та селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну, якщо пацієнт схильний до депресивних розладів. Спеціалісти порадять як ефективно змінити щоденний раціон під індивідуальні потреби кишківника.