Телефоны
Мова:
 • Українська
 • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Осіннє загострення серцево-судинних хвороб: звертайтеся до кардіолога вчасно

Осінь – складна пора року для нашого організму. Зміни погодних умов впливають на життєві процеси всіх фізіологічних систем. Це призводить до більш чи менш вираженого погіршення самопочуття, появи нових захворювань та загострення наявних хронічних хвороб, серед яких особливе місце посідають серцево-судинні патології. Уникнути небезпечних наслідків для здоров’я та життя допоможе обізнаність про симптоми цих захворювань і своєчасна консультація кардіолога – у Києві досвідчений спеціаліст чекає на вас у медичному центрі “Діамед-Експрес” на Оболоні.

Чому восени частіше турбують проблеми із серцем та судинами?

Всі знають з дитинства, скільки змін відбувається у природі, коли настає осінь. Організм людини також піддається їх впливу. Зниження температури, стрибки атмосферного тиску, зменшення світлового дня, збільшення рівня вологості обов’язково викликають певні реакції з боку різних систем органів. Хтось відчуває їх менше, хтось – більше, це залежить від особливостей організму, віку та наявності хронічних захворювань. Але коливання артеріального тиску, періодичні запаморочення та слабкість можуть помітити у себе навіть молоді люди, які в інший час не відчувають проявів серцево-судинних хвороб.

Крім того, восени починається пора респіраторних захворювань. ГРЗ, потім – грип, а також коронавірусна інфекція, що з’явилася останнім часом, – це також навантаження на організм. А важкі форми хвороб та їх неправильне лікування можуть призводити до таких ускладнень, як міокардит – запалення міокарду, утворення тромбів, аритмія, серцева недостатність.

Не варто забувати й про те, що восени ми зазвичай проводимо менше часу на відкритому повітрі, спосіб життя у багатьох людей стає менш активним. Змінюється раціон – у ньому зменшується частка свіжих овочів та фруктів, а більшість людей ще й відчуває у цей час більший потяг до нездорової їжі – солодощів, випічки, висококалорійних смажених страв. Все це змінює метаболізм, прискорює накопичення атеросклеротичних відкладень на стінках судин, що сприяє погіршенню кровопостачання органів, розвитку ішемічної хвороби серця, виникненню інфарктів та інсультів, утворенню тромбів.

Як визначити, що вам необхідна консультація кардіолога?

На жаль, найчастіше люди не звертають уваги на більшість тих “тривожних дзвіночків”, які насправді є симптомами серцево-судинних захворювань, і не записуються вчасно до кардіолога на консультацію. А тим часом хвороба прогресує і може раптом викликати різке погіршення самопочуття. Вам необхідно прийти до лікаря, якщо ви помітили у себе:

 1. Часті запаморочення, потемніння в очах при фізичному навантаженні або навіть у стані спокою;
 2. Зниження чи підвищення артеріального тиску, його різкі коливання;
 3. Сильне прискорення або уповільнення пульсу;
 4. Відчуття “завмирання” серця;
 5. Тремор рук (тремтіння);
 6. Біль, важкість у грудній клітці;
 7. Відчуття нестачі повітря;
 8. Швидку втомлюваність, низьку працездатність;
 9. Проблеми зі сном;
 10. Набряки шкіри;
 11. Блідість, посиніння носогубного трикутника.

Крім того, відвідати кардіолога слід після перенесених важких хвороб, стресів. Перевіряти стан свого здоров’я варто щорічно, особливо – після 40 років, при наявності шкідливих звичок, серцево-судинних хвороб у родичів, нездоровому харчуванні, важкій роботі.

Записатися на прийом до кардіолога у Києві

Пам’ятайте, що виявити захворювання, отримати адекватну медичну допомогу або рекомендації щодо профілактики серцево-судинних хвороб з урахуванням ваших індивідуальних особливостей можна лише завдяки правильній діагностиці, яка починається з консультації лікаря-кардіолога. У медичному центрі “Діамед-Експрес” ви можете записатися на прийом до лікаря вищої кваліфікаційної категорії, кандидата медичних наук з багаторічним досвідом.

У нас можна пройти комплексну діагностику: зробити ЕКГ та УЗД серця на апараті експертного класу, а також дослідити особливості кровотоку за допомогою дуплексного сканування. Ці абсолютно безболісні та високоточні методи дозволяють виявляти анатомічні та функціональні порушення серцево-судинної системи, починаючи з ранніх стадій їх розвитку. Також лікар може призначити лабораторні аналізи (загальний та біохімічний аналізи крові, ліпідограму, коагулограму та інші), які теж можна здати у нашому центрі.

Прислухайтеся до свого організму та піклуйтеся про здоров’я: записуйтеся на прийом до кардіолога відразу при виникненні симптомів, а краще – проходьте регулярні профілактичні огляди. Запис на консультацію у “Діамед-Експрес” проводиться за телефоном або за допомогою заявки на нашому сайті.

Дізнатися більше про розділ Кардіологія