Телефоны

Пієлоектазія

Пієлоектазія – це розширення ниркової миски, тобто порожнини у нирці, до якої надходить утворена сеча. Вона може спостерігатися при нормальних фізіологічних процесах, а також при захворюваннях. Чи небезпечно це і чим загрожує – розповідаємо у нашій статті. Якщо у вас була виявлена пієлоектазія, ви можете проконсультуватися з урологом медичного центру “Діамед-Експрес” і за потреби пройти лікування за сучасними стандартами.

Пієлоектазія нирки – що це таке?

Тимчасова пієлоектазія може бути нормальним станом нирки після вживання великої кількості рідини: за короткий проміжок часу утворюється великий обсяг сечі і вона розтягує порожнину ниркової миски. Крім того, це явище нерідко спостерігається під час вагітності через підвищене навантаження на сечовидільну систему, але зазвичай минає самостійно протягом 1-2 місяців після пологів.

Основні причини для патологічної однобічної або двобічної пієлоектазії – це:

  1. Перешкода для відтоку сечі, перетискання сечоводу;
  2. Рефлюкс (повернення) сечі з боку сечового міхура у напрямку нирки.

Такі порушення виникають з наступних причин:

  • Сечокам’яна хвороба (блокування сечоводу каменем);
  • Наявність кров’яного згустку у сечоводі (наприклад, внаслідок травми);
  • Гіперплазія простати;
  • Перетискання сечоводу доброякісною або злоякісною пухлиною кишківника, статевих органів;
  • Стриктури сечоводу, сечовипускного каналу;
  • Запальні процеси у черевній порожнині, в області малого таза;
  • Нефроптоз;
  • Вроджені аномалії розвитку нирок;
  • Порушення нервової регуляції процесу сечовиділення (наприклад, нейрогенна дисфункція сечового міхура);
  • Наслідки проведених операцій, процедур опромінення.

Пієлоектазія – чим небезпечна ця патологія?

Якщо пієлоектазія розвивається лише при збільшеному вживанні рідини і швидко минає самостійно, вона не призводить до ускладнень. Якщо ж вона є наслідком захворювання, без лікування таке порушення може перейти у гідронефроз та призвести до порушень функцій нирки.

Чи може пієлоектазія пройти сама?

Самостійно минає лише фізіологічна пієлоектазія – при підвищеному навантаженні на нирки при вживанні великої кількості рідини або при вагітності. Якщо розширення ниркової миски стійке, пов’язане з патологічними змінами в організмі, без їх усунення самостійно пієлоектазія не зникне.

Діагностика пієлоектазії нирок у дорослих та дітей

Виявити пієлоектазію можна за допомогою УЗД. Під час цієї процедури лікар не лише може побачити розширення ниркової миски, але й у багатьох випадках – з’ясувати причину такого порушення: конкременти при сечокам’яній хворобі, новоутворення доброякісного чи злоякісного характеру, які перешкоджають нормальному відтоку сечі, ознаки запального процесу, скупчення рідини тощо. Крім УЗД, уролог призначає інші дослідження – аналізи сечі, крові, за потреби – МРТ чи КТ.

У медичному центрі “Діамед-Експрес” ви можете пройти комплексну діагностику захворювань, які можуть викликати пієлоектазію: консультацію висококваліфікованого уролога (а також гастроентеролога, гінеколога – за наявності ознак таких хвороб), зробити УЗД на апараті експерт-класу, здати всі необхідні лабораторні аналізи. На весь спектр послуг у нас встановлені доступні ціни.

Пієлоектазія: лікування

Лікування пієлоектазії полягає в усуненні основної патології. При запальних захворюваннях проводиться лікування протизапальними, антибактеріальними препаратами. Сечокам’яна хвороба лікується консервативно – за допомогою засобів, що сприяють розчиненню конкрементів, або хірургічним шляхом. Новоутворення, які перешкоджають відтоку сечі, видаляються. Лікарі медичного центру “Діамед-Експрес” призначать вам ефективне лікування, яке допоможе усунути порушення у найкоротший термін та безпечно для вашого здоров’я. Важливо звертатися по допомогу вчасно – до розвитку таких ускладнень, як гідронефроз нирки, ниркова недостатність, адже лікування занедбаних стадій захворювань буде більш складним і тривалим, збільшуються ризики небезпечних наслідків хвороби.

Запишіться сьогодні на обстеження у медичному центрі “Діамед-Експрес”! Зателефонуйте нам, напишіть повідомлення у чаті на сайті або заповніть онлайн-форму та оберіть зручний час для звернення до лікаря.

Дізнатися більше про розділ Андрологія