Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Поворотні проби при УЗДГ судин шиї та голови

Мозковий кровообіг може порушуватися через те, що при поворотах голови погіршується кровотік через брахіоцефальні судини. Це відбувається при різних набутих та вроджених захворюваннях. Виявити таку патологію можна, завдяки виконанню поворотних проб при УЗДГ судин голови та шиї. Це функціональні проби, які розширюють можливості ультразвукового дослідження та дуплексного сканування.

Показання для УЗДГ судин шиї з поворотними пробами

Лікар може призначити доплерографію судин шиї та голови з поворотними (ротаційними) пробами, якщо у пацієнта спостерігаються:

  • Часті напади головного болю;
  • Запаморочення;
  • Погіршення зору;
  • Подвоєння в очах;
  • Розлади мовлення;
  • М’язова слабкість;
  • Шум у вухах.

ДС БЦС з поворотними пробами проводиться у випадках, коли є підозри на синдром хребетної артерії, хребетно-підключичний стіл-синдром (обкрадання), наявність кісткового кільця навколо хребетної артерії, звивості, оклюзії, стенозу або інших патологій судин. Цей метод дозволяє провести диференційну діагностику вертеброгенного запаморочення від доброякісного пароксизмального позиційного запаморочення, хвороби Меньєра. Важливе значення він має при виявленні вроджених вад розвитку, які впливають на кровообіг мозку, і застосовується при обстеженні як дорослих, так і дітей з відповідними симптомами. Це безпечне дослідження, яке може проводитися повторно протягом лікувального курсу.

Як проводиться дуплексне сканування БЦС з поворотними пробами?

УЗДГ судин шиї проводиться без спеціальної підготовки і триває близько 15-20 хвилин. Під час обстеження пацієнт лежить рівно на животі, лікар досліджує судини, визначаючи їх діаметр, особливості ходу, будову судинної стінки, перевіряє наявність стенозів, розшарувань, оклюзій та інших патологічних змін. За допомогою дуплексного сканування оцінюється характер кровотоку у судинах. Після цього пацієнт максимально повертає голову в один бік, потім – в інший, і дослідження повторюється у кожному положенні. Якщо при повороті голови визначаються порушення гемодинаміки, кажуть про позитивний результат поворотної проби, який свідчить про наявність захворювання.

Де зробити дуплексне сканування брахіоцефальних артерій та вен?

У Києві УЗДГ судин шиї та голови з поворотними пробами проводиться у медичному центрі “Діамед-Експрес”. Ми застосовуємо якісне та сучасне обладнання для проведення ультразвукових досліджень та доплерографії, тому ви можете бути впевненими у високій точності результатів діагностики. Також у нас ви можете пройти УЗДГ грудного та черевного відділів аорти, УЗДГ судин верхніх та нижніх кінцівок, УЗД серця, ЕКГ та проконсультуватися з лікарем-кардіологом, кандидатом медичних наук. Обстеження та консультації проводяться у зручний для вас час та за доступною ціною.

Дізнатися детальніше про УЗДГ судин шиї та голови чи інші дослідження і записатися на діагностику можна за телефоном. Попередній запис також проводиться за допомогою заявки на сторінці нашого сайту.

 

Дізнатися більше про розділ УЗ-діагностика, Доплерографія