Телефоны
Мова:
 • Українська
 • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Причини болю в кульшовому суглобі

Хвороби, пов’язані з кульшовим суглобом, турбують все більшу кількість людей. Твердження, що це проблема тільки літніх людей, не відповідає дійсності, оскільки може торкнутися практично будь-якого незалежно від статі або віку. Дуже важливо, шо в разі виникнення болю в цьому суглобі, це повинно стати причиною для звернення до ортопеда.

Кульшовий суглоб може бути пошкоджений в результаті травми, а також з-за тривалого заняття спортом. Особливо вразливі до проблем в цій анатомічній ділянці спортсмени в таких дисциплінах, як футбол, бойові мистецтва, хокей, веслування або художня гімнастика, де потрібна інтенсивна робота нижніх кінцівок нашого тіла.

Дегенерація хряща кульшового суглобу, тендиніт, напруга м’язів і проблеми зі спиною. Це лише деякі з станів, які можна розглядати як причини болю в стегні, яка іррадіює в пах, гомілку або спину. Якщо ці симптоми відносно легкі і виникли у вас недавно, ви можете спробувати вилікувати їх вдома. У разі хронічного болю негайно зверніться до лікаря-ортопеда.

Консультація ортопеда дозволить вам точно визначити причину захворювання. Біль у стегні може супроводжуватися захворюваннями хребта, гінекологічними захворюваннями у жінок або захворюваннями сечовидільної системи в обох статей.

Постановка правильного діагнозу і правильне лікування – запорука успіху. Ортопед, який за допомогою медичного огляду і візуалізації розбереться в чому проблема, допоможе вжити відповідних заходів. Основним візуалізаційним дослідженням, яке виконується для діагностики кульшового суглоба, є рентгенологічне дослідження завжди в двох проекціях – проекція AP і осьова проекція обох суглобів. Додатковими діагностичними тестами є магнітно-резонансна томографія і ультразвук.

Правильне лікування дозволяє врятувати суглоб від дегенеративних змін. Записати на консультації до лікаря-ортопеда ви можете в нашому медцентрі, звернувшись за телефонами: (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.

Чому ми відчуваємо біль в стегні?

Кульшовий суглоб надає нам широкий діапазон рухів, завдяки яким ми можемо ходити, бігати, присідати або навіть підніматися по сходах. Біль, яка супроводжує нас під час цих дій, може привести до того, що ми почнемо уникати напруги нижніх кінцівок. Це, в свою чергу, призводить до порушень правильної моделі ходи і впливає на поставу всього тіла. Перші симптоми дисфункції стегна будуть відчуватися в нижній частині спини, в нижніх кінцівках і на верхній точці крижово-клубових суглобів.

Перші ознаки дисфункції стегна

Дисфункція стегна може бути викликана безліччю різних причин. Коли вони супроводжуються лихоманкою або висипом – треба негайно звернутися до лікаря. Ці симптоми включають, серед іншого:

 • біль в паху;
 • біль в області крижів;
 • біль бокової стінки стегна або поколювання.

Часто дискомфорт зберігається під час відпочинку і посилюється вночі.

Причини болю в стегні

Діагностика джерела болю може стати проблемою навіть для фахівця, але візуальне обстеження, безумовно, може допомогти в постановці діагнозу. Ось деякі з захворювань, безпосередньо пов’язаних з болем стегна:

 • запалення кульшового суглобу або артрит – викликане запальними захворюваннями або прогресуючої дегенерацією суглоба;
 • перелом стегнової кістки, тазових кісток або вивих стегна з набряками, гематомою та дуже сильним болем в стегні;
 • вроджені зміни в структурі кульшової западини, такі як дисплазія, яка проявляється нестабільністю і відносним укороченням ноги;
 • суглобово- м’язовий дисбаланс – порушення часто з’являються в стегні і паху при різких рухах;
 • тиск на нерв, що виникає в поперековому або попереково-крижовому відділах хребта.

Як лікувати біль у стегні?

Для симптоматичного і короткочасного лікування лікарі рекомендують використовувати протизапальні і знеболюючі препарати. Також часто використовуються мазі і ін’єкції глюкокортикостероїдів або концентрованої гіалуронової кислоти. Однак якщо мова йде про прогресуючі дегенеративні зміни або більш серйозні пошкодження кульшового суглобу – хірургічне втручання буде кращим рішенням. Найбільш складні випадки будуть показанням для ендопротезування, тобто заміни кульшового суглобу штучними елементами.

Вправи і фізіотерапія – як боротися з болем?

Щоб зменшити або усунути біль, спробуйте:

 • вправи, які допоможуть розтягнути м’язи нижніх кінцівок і кульшових суглобів;
 • вправи, які слід виконувати з досвідченим тренером ЛФК;
 • займати відповідні позиції спокою, які розслаблюють м’язи і зменшують біль;
 • фізіотерапія – ряд процедур щодо зменшення болю в суглобі (лазер, ультразвук, кріотерапія);
 • ортопедичні устілки, які дозволяють відновити правильну поставу тіла і знизити напруження м’язів

Дізнатися більше про розділ Ортопедія, Травматологія