м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 | Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану) |
"Мінська" | Сб 9:00 - 15:00 |
Пункцію колінного суглоба виконують у рамках діагностики та лікування різних видів артриту, синовіту, гонартрозу, багатьох інших захворювань та наслідків травм. Для чого і як проводиться ця процедура, як підготуватися до неї – ми вже розповідали у нашій статті. Нижче ми відповімо на найчастіші питання пацієнтів, які стосуються даного методу.
Безпосередньо після пунктування лікар розглядає вміст шприца, може оцінити об’єм, в’язкість, колір, прозорість синовіальної рідини, побачити домішки крові чи гною, осад, якщо вони містяться у зразку у великій кількості та помітні неозброєним оком. Відібраний біоматеріал відправляється у лабораторію, де можуть проводитися цитоморфологічний, біохімічний аналіз, бакпосів. Мікроскопічний аналіз синовіальної рідини показує вміст синовіоцитів, рагоцитів, різних груп лейкоцитів, еритроцитів, клітин бактерій чи грибів, атипових клітин, наявність кристалів холестерину, моноурату натрію, оксалату натрію. Бакпосів рідини дозволяє виявити збудників інфекційно-запального процесу у суглобі та визначити їх чутливість до різних груп антибактеріальних препаратів, щоб призначити ефективне лікування.
Перед проведенням пункції лікар застосовує місцеву анестезію, тому біль не відчувається, хоча можливі деякі дискомфортні відчуття. Після завершення дії анестезуючого препарату і впродовж кількох наступних днів може виникати дискомфорт в області суглоба, який поступово слабшає та минає.
Щоб знизити біль та набряк після пункції колінного суглоба, може прикладатися холодний компрес, а нога має знаходитися у припіднятому положенні. Лікар може призначити прийом нестероїдних протизапальних засобів. Рекомендації також залежать від клінічного випадку. Якщо була видалена рідина із суглоба, відразу після процедури накладається еластичний бинт.
Після введення антисептичного препарату потрібно забезпечити нерухомість суглоба упродовж 4-8 годин, після введення глюкокортикоїдів – упродовж 24-48 годин. У будь-якому випадку після пункції пацієнту потрібно знаходитися у горизонтальному положенні перші 2-3 години, а у найближчі 3-4 дні слід уникати фізичних навантажень.
Нормальними реакціями організму на проведення пункції є набряк та помірні дискомфортні відчуття. Якщо дискомфорт, набряк та біль посилюються, з’являється почервоніння, суглоб стає гарячим на дотик, потрібно звернутися до лікаря для проведення огляду. До можливих негативних наслідків процедури відноситься травмування суглоба, інфікування місця проколу, пошкодження нервів або судин з розвитком крововиливу чи кровотечі, але при зверненні до компетентного лікаря ортопеда-травматолога ризик таких ускладнень мінімальний.
З метою діагностики зазвичай проводиться одна процедура. Якщо у суглобі накопичується рідина, з лікувальною метою пункцію можуть проводити повторно з інтервалом 2-3 доби. Кількість та частота проведення процедури визначається лікарем у відповідності до наявних медичних показань.
На це питання може відповісти лише лікар-ортопед після консультації. Пункція дозволяє отримати багато цінної інформації для точної діагностики захворювання або ж провести маніпуляції, необхідні для ефективного лікування (введення антибактеріального розчину чи іншого препарату, видалення зайвої рідини у суглобі).
Дізнатися актуальну ціну на пункцію колінного суглоба (артроцентез) у Києві можна у прайсі на нашому сайті. У медичному центрі “Діамед-Експрес” вас приємно здивує співвідношення якості сервісу та його вартості. Наш ортопед-травматолог, лікар вищої кваліфікаційної категорії, допоможе вам вирішити проблеми зі здоров’ям різного ступеню складності.
Записатися на консультацію та обстеження у медичному центрі “Діамед-Експрес” на Оболоні можна за телефоном або за допомогою заявки на сторінці сайту.