м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 | Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану) |
"Мінська" | Сб 9:00 - 15:00 |
Бурсит – це запалення синовіальної сумки – порожнини, що розташовується в області приєднання кісток до сухожилків та м’язів. У нормі ця структура зменшує тертя тканин під час руху за рахунок вмісту синовіальної рідини. При запаленні синовіальної сумки виникає біль, набряк, почервоніння шкіри, іноді – підвищення температури. Далеко не завжди людина відразу звертається до лікаря, сподіваючись, що ці симптоми пройдуть самостійно, або покладаючись на самолікування. Але з часом гостра форма захворювання може перейти у хронічну, без належного лікування виникають ускладнення, усунення яких буде неможливим без проведення операції. Як швидко вилікувати бурсит, і що буде, якщо його не лікувати – дізнайтеся з нашої статті.
Існує ряд факторів, які можуть викликати розвиток бурситу:
Отже, найбільший ризик виникнення бурситу в області колінного, ліктьового, плечового суглобів або в інших частинах тіла характерний для спортсменів та людей, у яких професійна діяльність зумовлює шкідливий вплив на суглоби. Також загроза розвитку запалення зростає, коли пацієнт не звертається до лікарів для лікування інфекційних хвороб, захворювань опорно-рухової системи або не проходить до кінця призначений лікувальний курс. Появі бурситу сприяють цукровий діабет, аутоімунні захворювання, патології нирок, наявність зайвої ваги, порушення постави та використання незручного взуття.
На початкових стадіях розвитку людина відчуває біль та набряк тканин запаленої синовіальної сумки, шкіра навколо неї червоніє. Якщо бурсит прогресує, він викликає підвищення температури тіла, обмеження рухів, погіршення загального самопочуття. Під час проведення пальпації відчувається гострий біль.
При відсутності правильного лікування захворювання переходить у хронічну форму. Якщо пропальпувати запалену ділянку, можна помітити ущільнення, які з’являються через потовщення стінок синовіальної сумки, ураженої патологічним процесом, та формування складок. Покращення стану чергуються з посиленням симптомів під час рецидивів, які можуть тривати до кількох тижнів.
Люди часто недооцінюють небезпечність бурситу і не звертаються до спеціаліста для отримання професійної медичної допомоги. Але самостійно визначити цей діагноз неможливо – симптоми захворювання схожі на ознаки деяких інших хвороб та травм, потрібна правильна диференційна діагностика, проведення обстежень. Самолікування або повне ігнорування патології з часом призводять до наступних ускладнень:
Отже, прийти на прийом до ортопеда-травматолога слід при появі перших симптомів бурситу, оскільки його занедбані стадії є дуже небезпечними.
Діагностика включає огляд та пальпацію запаленої ділянки. Для ретельного обстеження призначається УЗД суглоба, у деяких випадках необхідна пункція для взяття синовіальної рідини для лабораторного дослідження.
Якщо пацієнт звертається на початкових стадіях розвитку бурситу, лікар призначає медикаментозну терапію, використання протизапальних засобів. Потрібно виключити будь-які навантаження на уражену кінцівку. При вираженому інфекційному процесі призначаються антибактеріальні засоби. Для лікування хронічного бурситу можуть проводитися фізіотерапевтичні процедури.
Сильне запалення та скупчення гною у синовіальній сумці – це показання для хірургічного втручання. Проводиться розтин та дренування, порожнина сумки промивається антисептичними засобами. Після операції іммобілізація суглобу сприяє більш швидкому загоєнню та реабілітації.
Таким чином, для того, щоб швидко вилікувати бурсит, потрібно відразу звертатися до спеціаліста. У медичному центрі “Діамед-Експрес” ви можете записатися на прийом до висококваліфікованого ортопеда-травматолога, виконати необхідні обстеження – УЗД суглоба, пункцію для лабораторного дослідження синовіальної рідини. Своєчасна комплексна діагностика і призначення оптимальних методів лікування дозволять уникнути небезпечних наслідків бурситу. Щоб записатися на консультацію, зателефонуйте нам або натисніть кнопку на сторінці сайту.