Телефоны
Мова:
 • Українська
 • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Що буде, якщо не лікувати бурсит?

Бурсит – це запалення синовіальної сумки – порожнини, що розташовується в області приєднання кісток до сухожилків та м’язів. У нормі ця структура зменшує тертя тканин під час руху за рахунок вмісту синовіальної рідини. При запаленні синовіальної сумки виникає біль, набряк, почервоніння шкіри, іноді – підвищення температури. Далеко не завжди людина відразу звертається до лікаря, сподіваючись, що ці симптоми пройдуть самостійно, або покладаючись на самолікування. Але з часом гостра форма захворювання може перейти у хронічну, без належного лікування виникають ускладнення, усунення яких буде неможливим без проведення операції. Як швидко вилікувати бурсит, і що буде, якщо його не лікувати – дізнайтеся з нашої статті.

Причини розвитку бурситу

Існує ряд факторів, які можуть викликати розвиток бурситу:

 • Травми;
 • Робота, пов’язана з підняттям важких предметів;
 • Перевантаження при заняттях спортом;
 • Тривалий тиск на тканини (при постійному спиранні на колінний або ліктьовий суглоб);
 • Зараження тканин синовіальної сумки інфекцією (при глибоких подряпинах, ін’єкціях без дотримання санітарних правил, через поширення патогенних мікроорганізмів з інших хворих органів, наприклад, з каріозної порожнини зуба);
 • Травмування тканин сумки через відкладання кришталиків солей (при подагрі, ревматоїдному артриті).

Отже, найбільший ризик виникнення бурситу в області колінного, ліктьового, плечового суглобів або в інших частинах тіла характерний для спортсменів та людей, у яких професійна діяльність зумовлює шкідливий вплив на суглоби. Також загроза розвитку запалення зростає, коли пацієнт не звертається до лікарів для лікування інфекційних хвороб, захворювань опорно-рухової системи або не проходить до кінця призначений лікувальний курс. Появі бурситу сприяють цукровий діабет, аутоімунні захворювання, патології нирок, наявність зайвої ваги, порушення постави та використання незручного взуття.

Симптоми бурситу

На початкових стадіях розвитку людина відчуває біль та набряк тканин запаленої синовіальної сумки, шкіра навколо неї червоніє. Якщо бурсит прогресує, він викликає підвищення температури тіла, обмеження рухів, погіршення загального самопочуття. Під час проведення пальпації відчувається гострий біль.

При відсутності правильного лікування захворювання переходить у хронічну форму. Якщо пропальпувати запалену ділянку, можна помітити ущільнення, які з’являються через потовщення стінок синовіальної сумки, ураженої патологічним процесом, та формування складок. Покращення стану чергуються з посиленням симптомів під час рецидивів, які можуть тривати до кількох тижнів.

Можливі ускладнення бурситу

Люди часто недооцінюють небезпечність бурситу і не звертаються до спеціаліста для отримання професійної медичної допомоги. Але самостійно визначити цей діагноз неможливо – симптоми захворювання схожі на ознаки деяких інших хвороб та травм, потрібна правильна диференційна діагностика, проведення обстежень. Самолікування або повне ігнорування патології з часом призводять до наступних ускладнень:

 1. Перехід хвороби у хронічну форму, яка лікується довше та складніше;
 2. Розвиток сильного запалення, для усунення якого необхідне тільки хірургічне втручання;
 3. Утворення та накопичення гною у синовіальній сумці, що може призвести до гнійного розплавлення тканин;
 4. Поширення інфекції на інші тканини організму;
 5. Обмеження рухливості суглобу через утворення спайок або контрактури, що у майбутньому може спричинити атрофію м’язів.

Отже, прийти на прийом до ортопеда-травматолога слід при появі перших симптомів бурситу, оскільки його занедбані стадії є дуже небезпечними.

Діагностика та лікування бурситу у Києві

Діагностика включає огляд та пальпацію запаленої ділянки. Для ретельного обстеження призначається УЗД суглоба, у деяких випадках необхідна пункція для взяття синовіальної рідини для лабораторного дослідження.

Якщо пацієнт звертається на початкових стадіях розвитку бурситу, лікар призначає медикаментозну терапію, використання протизапальних засобів. Потрібно виключити будь-які навантаження на уражену кінцівку. При вираженому інфекційному процесі призначаються антибактеріальні засоби. Для лікування хронічного бурситу можуть проводитися фізіотерапевтичні процедури.

Сильне запалення та скупчення гною у синовіальній сумці – це показання для хірургічного втручання. Проводиться розтин та дренування, порожнина сумки промивається антисептичними засобами. Після операції іммобілізація суглобу сприяє більш швидкому загоєнню та реабілітації.

Таким чином, для того, щоб швидко вилікувати бурсит, потрібно відразу звертатися до спеціаліста. У медичному центрі “Діамед-Експрес” ви можете записатися на прийом до висококваліфікованого ортопеда-травматолога, виконати необхідні обстеження – УЗД суглоба, пункцію для лабораторного дослідження синовіальної рідини. Своєчасна комплексна діагностика і призначення оптимальних методів лікування дозволять уникнути небезпечних наслідків бурситу. Щоб записатися на консультацію, зателефонуйте нам або натисніть кнопку на сторінці сайту.

Дізнатися більше про розділ Ортопедія, Травматологія