м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 | Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану) |
"Мінська" | Сб 9:00 - 15:00 |
Аневризмою називають розширення, вип’ячування артерії на певній ділянці, де її оболонка є більш тонкою, має дефект середнього шару. Інколи утворюються аневризми серця, рідше виникає така патологія вен. Діагноз встановлюється, якщо діаметр судини збільшується більше, ніж на 50% від нормального розміру. Це підступне захворювання, яке може роками розвиватися безсимптомно, а згодом призвести до розриву судинної стінки, небезпечних для життя наслідків. Для раннього виявлення хвороби потрібно регулярно проходити профілактичні обстеження у кардіолога, робити УЗДГ судин та ЕХО серця. А при появі підозрілих симптомів слід звертатися до лікаря найближчим часом.
У залежності від локалізації, розрізняють аневризми аорти, артерій головного мозку, стегнової, ниркової артерії, аневризми серця. Вони можуть з’являтися через:
Процесу утворення аневризми сприяють порушення обміну речовин, ожиріння, тютюнопаління, інфекційно-запальні процеси, перенесені операції на серці, інфаркт міокарду, поява тромбів, спадкові захворювання, патології сполучної тканини. При наявності таких факторів ризику особливо важливо проходити профілактичні обстеження, які допомагають виявити цю патологію своєчасно.
Зазвичай розвиток аневризми не супроводжується помітними симптомами. Великі церебральні аневризми тиснуть на оточуючі структури головного мозку, тому можуть викликати порушення зору або інших життєвих функцій. Коли аневризма розривається, виникає внутрішня кровотеча, у порожнині судини можуть утворюватися тромби. Ознаки залежать від того, яка саме судина піддалася патологічним змінам:
При появі таких симптомів слід негайно викликати швидку медичну допомогу.
Розрив аневризми можуть спровокувати напади артеріальної гіпертензії, травми, фізичні навантаження, вживання алкоголю. Ризик розриву залежить від розміру аневризми: що більшим він є, тим більшою є загроза для життя пацієнта.
Самостійно встановити наявність аневризми неможливо. Потрібно звернутися до кардіолога, який збере анамнез, проведе огляд і призначить необхідні обстеження.
Зручні та доступні методи діагностики аневризми – ЕХО серця та УЗДГ судин. Це безпечні і безболісні дослідження, завдяки яким відбувається візуалізація стінок серця та судин і виявляються їх патологічні зміни – розширення, розшарування, атеросклеротичні бляшки, тромби. Дуплексне сканування (УЗДГ, доплерографія) дозволяє визначити особливості кровообігу будь-якої частини тіла, діагностувати ішемічні порушення.
Для визначення причини появи аневризми, діагностики супутніх захворювань призначаються різні додаткові дослідження, лабораторні тести (включаючи загальний та біохімічний аналізи крові, коагулограму, ліпідограму та інші аналізи).
Якщо у пацієнта є аневризма, яка не розірвалася, можуть застосовуватися консервативні методи лікування. Призначаються засоби для нормалізації артеріального тиску, лікування атеросклерозу, антикоагулянти, тромболітичні та інші лікарські препарати. Обов’язково проводиться контроль артеріального тиску, регулярно виконуються дослідження для відстеження росту аневризми. Пацієнту варто відмовитися від тютюнопаління та прийому алкоголю, слід дотримуватися дієти, уникати важких фізичних навантажень, стресів.
Позбутися аневризми можна за допомогою операції: патологічно змінену ділянку судини видаляють, судинну стінку відновлюють з використанням штучних матеріалів. У випадку розриву аневризми хірургічне втручання проводиться терміново. В інших випадках рішення про необхідність операції приймає лікар, враховуючи особливості клінічної картини, розмір аневризми, вік пацієнта, наявність супутніх захворювань.
Не варто нехтувати профілактичними перевірками серцево-судинної системи, а тим паче – ігнорувати прояви захворювань, які ви помітили у себе. Саме ці хвороби є найчастішою причиною смертності, і у багатьох випадках вони розвиваються поступово й непомітно, доки не викликають значне погіршення стану.
Спеціалісти медичного центру “Діамед-Експрес” допоможуть вам тримати під контролем стан здоров’я. У нас проводиться ЕХО серця та доплерографія судин (УЗДГ), за допомогою яких можна виявити порушення кровообігу, патологічні зміни судинних стінок. У нашому центрі ви можете проконсультуватися з лікарем-кардіологом, кандидатом медичних наук. Ми забезпечили можливості для комплексної діагностики серцево-судинних захворювань, виконуємо ЕКГ та широкий спектр лабораторних досліджень. Послуги надаються за доступними цінами.
За результатами обстежень вам буде призначене лікування, якщо у цьому є потреба. При виявленні патологій, які потребують хірургічного лікування, ми поінформуємо вас, у якому закладі вам зможуть надати допомогу висококваліфіковані спеціалісти.
Записатися на діагностику і на консультацію до лікаря-кардіолога у медичному центрі “Діамед-Експрес” можна за телефоном або за допомогою заявки на нашому сайті.