м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 | Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану) |
"Мінська" | Сб 9:00 - 15:00 |
Синдром Джанотті-Крості – це сукупність реакцій організму, що виникають як відповідь на розвиток інфекції. Характерний прояв синдрому – висип на тілі, який зберігається протягом кількох тижнів. Найчастіше він спостерігається у дітей, але інколи зустрічається й у дорослих.
Синдром Джанотті-Крості (або папульозний акродерматит) розвивається при інфікуванні організму. Спершу його розвиток пов’язували із зараженням гепатитом В. Але тепер також відомо про появу такого синдрому на фоні інфекцій, викликаних цитомегаловірусом, вірусом Епштейна-Барр, ентеровірусами, аденовірусами, вірусоами краснухи, гриппу, парагриппу, парвовірусом В19, ВІЛ, I та VI типом вірусу герпесу, β-гемолітичним стрептококом. Інколи він розвивається після вакцинації.
Основний симптом – висип на тілі, який локалізується переважно на обличчі, передпліччях, нижніх кінцівках, сідницях. Поширення висипань зазвичай відбувається від нижньої частини тіла до верхньої, симетрично на лівому та правому боці тіла. На шкірі з’являються папули або папуло-везикули, що можуть зливатися між собою на колінах та ліктях, але не лущаться. Діаметр їх складає, у середньому, 1-5 мм. Колір – рожевий, тілесний або пурпуровий. Висип може свербіти. Також можливі інші симптоми:
У цілому клінічна картина буде залежати від того, який тип інфекції став причиною розвитку синдрому Джанотті-Крості.
При появі висипань на шкірі слід звернутися до дерматолога. Синдром Джанотті-Крості може бути встановлений на основі клінічної картини, анамнезу. Однак для уточнення діагнозу, а також визначення збудника інфекції, що спровокувала таку реакцію організму, призначаються ПЛР-аналізи, аналізи на імуноглобуліни до певних вірусів чи бактерій, загальний та біохімічний аналізи крові, інші дослідження – відповідно до наявних показань.
Специфічного лікування синдрому Джанотті-Крості не існує. Висипання самостійно проходять через 2-8 тижнів, але іноді вони можуть свербіти, а також існує ризик приєднання інфекції. Тому за необхідності дерматолог може призначити відповідні препарати. Також лікар надасть рекомендації щодо харчування, догляду: зменшити вживання солодощів, не терти мочалкою уражені ділянки тіла, після миття обережно промокати їх рушником та інші поради. Наносити будь-які креми, мазі чи застосовувати інші засоби самолікування без призначення лікаря не можна.
У Києві на Оболоні допомогу досвідченого дерматолога можна отримати у медичному центрі “Діамед-Експрес”. Пройдіть огляд, за необхідності – здайте потрібні аналізи та отримайте призначення ефективного лікування. Професійний підхід та індивідуальні рекомендації відповідно саме до вашого клінічного випадку допоможуть вам уникнути ускладнень. На всі наші послуги встановлені доступні ціни, діють акції, знижки та вигідні пропозиції.
Записатися на прийом до дерматолога у “Діамед-Експрес” можна за телефоном, за допомогою чату на сайті або онлайн-заявки.