м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 | Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану) |
"Мінська" | Сб 9:00 - 15:00 |
Спондильоз – це утворення характерних наростів на поверхні хребців. Нарости мають кісткову структуру. Іноді, їх форма нагадує шипи або виступи. Це захворювання найчастіше має хронічний характер. На хребцях утворюються кісткові нарости, які називаються остеофітами.
При підозрі на цю патологію ви можете пройти діагностику та лікування спондильозу поперекового відділу в медичному центрі «Діамед-експрес», записавшись до фахівців – невропатолога або ортопеда-травматолога – за телефонами: (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58.
Пацієнт, що страждає на остеохондроз, при відсутності належного лікування може зіткнутися з ускладненнями у вигляді спондильозу. Хребці старіють і зношуються, вподальшому кісткова тканина розростається і утворює на їх поверхні специфічні нарости. Процес деформації зачіпає не тільки кісткову тканину, але і нервові закінчення, суглоби і судини.
Подібні нарости, якщо брати поперековий відділ, найчастіше вражають четвертий або п’ятий хребці. Причому деформація тканин може зачіпати їх з будь-якої зі сторін.
Можливими причинами виникнення спондильозу можуть бути надмірні фізичні навантаження, робота в неправильному положенні тіла (незручна поза), заняття спортом. Але це швидше виняток, ніж правило.
Щоб розуміти, що собою являє спондильоз поперекового відділу хребта, необхідно познайомитися ближче з його основними симптомами:
Можливим симптомом може бути відчуття загальної слабкості нижніх кінцівок. Хворому стає все важче контролювати своє пересування. З такою патологією людині складно здійснювати звичні рухи. Біль зменшується, якщо прийняти анталгічну позу – при цій патології це поза ембріона або якщо встати прямо.
Вказана симптоматика пов’язана з тим, що нарости травмують не тільки хребці, а й прилеглі м’які тканини. Крім цього, відбувається здавлювання нервів і судин, що призводить до оніміння нижніх кінцівок. З прогресуванням захворювання значно погіршується стан хворого.
Спондильоз поперекового відділу хребта розвивається поступово, тому пацієнт може не звертати уваги на початкові симптоми хвороби. Спочатку не виникає ніякого дискомфорту. Надалі з’являються перші больові відчуття. Але вони настільки ненав’язливі, що людина не завжди звертає на них увагу, посилаючись на банальне стомлення. Пізніше виникають стабільні порушення в роботі кінцівок і рухливості хребта.
Якщо виникли перші підозри на появу патології, слід негайно звернутися до лікаря. Для цього, достатньо зателефонувати в медцентр і записатися на прийом до одного з провідних фахівців по тел .: (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58
Подібні види діагностичного дослідження нададуть детальну інформацію про місце локалізації патології, розвитку захворювання, стан тканин.
Лікування спондильоз поперекового відділу хребта починається зі зняття больових відчуттів. Тобто, першим кроком буде терапевтичний метод. Для полегшення, хворому прописують протизапальні, спазмолітичні, седативні, і сечогінні препарати. Такі медикаменти не тільки знімають запальні процеси в організмі, але і перешкоджають прогресуванню патології.
На наступному етапі пацієнту прописують відновний масаж, фізіотерапію, відповідну дієту і лікування ультразвуком при необхідності.
Даний вид захворювання досить складно піддається лікуванню. Але при дотриманні призначень лікаря можливі радикальні зміни до загального поліпшення стану.
Саме з цієї причини необхідно певний час приймати призначені лікарські препарати, носити рекомендований лікарем корсет, вчасно проходити призначені процедури.
При виконаннях призначень лікаря, необхідно відмовитися від шкідливих звичок. В іншому випадку докладені зусилля можуть бути марними і приведуть до негативних ускладнень.
Відновлення можливо при негайному зверненні до фахівця. Відростки можуть почати зростатися і це може завдавати нестерпного болю хворому. Відтягуючи звернення до лікаря, пацієнт годину за годиною, день за днем обмежує свою можливість на пересування.
Уважно прислухайтеся до свого організму.