м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 | Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану) |
"Мінська" | Сб 9:00 - 15:00 |
Під час ультразвукового дослідження щитовидної залози проводиться волюметрія – це визначення об’єму органа. Цей показник має важливе значення для оцінки стану залози та відстеження розвитку її захворювань. Точність вимірювань та діагностики напряму залежить від якості УЗ-апарата, за допомогою якого проводиться обстеження. Медичний центр “Діамед-Експрес” у Києві на Оболоні пропонує вам пройти ультразвукове дослідження щитовидної залози на найкращому обладнанні експерт-класу та за доступною ціною.
Патологічні зміни у щитовидній залозі – як дифузні, так і вузлові, часто призводять до збільшення розміру органа. Що сильніше прогресує патологія, то більше змінюється об’єм. Звісно, за одним цим показником неможливо встановити діагноз, адже збільшення щитовидної залози спостерігається при різних захворюваннях (дифузний нетоксичний зоб, дифузний токсичний зоб, гіпертиреоз, аутоімунний тиреоїдит, кіста, аденома або рак щитовидної залози тощо). Але за зміною розмірів можна встановити, що захворювання є і потрібна подальша діагностика для постановки точного діагнозу. А також можна проводити моніторинг стану залози, порівнюючи результати попередніх та нових вимірювань під час лікувального курсу, оцінювати його ефективність, обирати та змінювати стратегію лікування.
Ультразвукову волюметрію зручно використовувати для скринінгових обстежень з метою виявлення захворювань, зумовлених недостатнім надходженням йоду до організму. Йододефіцит має широке поширення в Україні і починається він непомітно, тому кожній людині важливо регулярно проходити профілактичні дослідження для виявлення патологій, навіть за відсутності відчутних симптомів. Варто перевірити стан щитовидної залози, якщо ви вживаєте мало продуктів, багатих на йод, у ваших родичів були діагностовані захворювання щитовидної залози, ви пережили стрес, піддавалися дії опромінення або токсичних речовин чи маєте інші фактори підвищеного ризику.
Відомі різні формули для ультразвукового вимірювання об’єму щитовидної залози, але найбільш широко використовується формула J. Brunn. Відповідно до неї, показник розраховується наступним чином: V = A*B*C*π/6, де A, B, C – взаємно перпендикулярні розміри органу, а π/6 – коефіцієнт, що у першому варіанті формули дорівнював 0,512, а потім був уточнений і тепер становить 0,479.
Ультразвукова волюметрія щитовидної залози має переваги у порівнянні з пальпаторною оцінкою (прощупуванням) розмірів органу. Цей метод більш точний, особливо у тих випадках, коли залоза збільшена незначно, і зміни її стану у динаміці відслідкувати складніше за допомогою пальпації, зокрема якщо пацієнт проходив огляди у різних лікарів.
Нормальний об’єм щитовидної залози у жінок складає 15-18 см3, у чоловіків – 25-28 см3. Відхилення від норми можна виявити за допомогою УЗД раніше, ніж пацієнт може відчути симптоми збільшення органу (відчуття кому у горлі, ускладнене ковтання, постійне бажання відкашлятися та інші клінічні прояви, які залежать від виду захворювання).
Сучасне та високоточне ультразвукове обладнання експерт-класу, що використовується у медичному центрі “Діамед-Експрес” на Оболоні, забезпечує:
Крім того, у нашому центрі:
Запишіться на ультразвукове дослідження щитовидної залози, якщо ви підозрюєте у себе наявність хвороби, маєте діагностоване захворювання або бажаєте пройти профілактичне обстеження. Для цього можна натиснути кнопку “Записатися на прийом” на сторінці сайту, написати повідомлення у чаті або зателефонувати нам.