Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

УЗД легень

Ультразвукове дослідження легень є сучасним методом діагностики, який за своєю інформативністю не поступається рентгенографії та комп’ютерній томографії. Також він має важливу перевагу – безпечність для людського організму. Це обстеження дозволяє виявити найменші патологічні зміни, діагностувати такі небезпечні хвороби, як пневмонія, ковід, туберкульоз. У Києві на Оболоні УЗД легень проводиться у медичному центрі “Діамед-Експрес” із застосуванням сучасних ультразвукових систем.

Показання для УЗД легень

УЗД легень показує ознаки запалення, скупчення рідини, новоутворення, наявність фіброзних змін у тканинах. Тому це обстеження використовується при діагностиці пневмонії, альвеоліту, фіброзу легень, гідротораксу та пневмотораксу, COVID-19 та інших захворювань. Його можуть призначити, якщо:

  1. У пацієнта є симптоми пульмонологічних захворювань (кашель, виділення мокроти різної консистенції, з домішками гною чи слизу, біль у грудях, ускладнене дихання, підвищена температура, блідий або синюшний відтінок шкіри, запаморочення і т.д.);
  2. Ознаки захворювань були виявлені у результатах інших обстежень (аналізу крові, пульсоксиметрії, КТ, рентгену та ін.);
  3. Пацієнту нещодавно робили рентген легень або КТ, і потрібно провести повторне обстеження за допомогою методу, який не створює променевого навантаження на організм;
  4. У пацієнта є протипоказання для використання КТ або рентгенографії (вагітність, період лактації, наявність імплантів, кардіостимуляторів);
  5. Необхідно оцінити ефективність лікування, виявити ускладнення, наслідки перенесеної пневмонії або ковіду.

Маючи великий перелік показань, ультразвукове дослідження майже не має протипоказань. Єдиною перешкодою для такого обстеження є значне ураження шкіри в області, де лікарю потрібно прикладати датчик. Процедура абсолютно безболісна, тому пацієнти будь-якого віку добре її переносять.

Підготовка до УЗД легень

Спеціальної підготовки до ультразвукового дослідження легень не передбачено. У деяких випадках лікар може порекомендувати попередній прийом відхаркувальних засобів. Безпосередньо перед процедурою потрібно зняти з шиї прикраси, які можуть заважати вільному пересуванню датчика.

УЗД легень у Києві

Хвороби, які супроводжуються ураженням легень, дуже небезпечні. Без точної та швидкої діагностики і правильно призначеного лікування стан пацієнта може швидко погіршитися, виникають небезпечні для життя ускладнення, наприклад, набряк чи ішемічні процеси. Спеціалісти медичного центру “Діамед-Експрес” використовують для УЗД легень апарати від всесвітньо відомих виробників діагностичного обладнання (TOSHIBA APLIO XG, Voluson E8 Expert, LOGIQ P9). Лікарі оцінюють не тільки стан різних анатомічних структур, але й використовують додаткові режими для оцінки кровотоку в органі. Таке ретельне обстеження дозволяє обрати оптимальні способи лікування. Пацієнт швидко отримує результати дослідження. При необхідності, наші спеціалісти можуть порекомендувати, до якого лікаря варто звернутися для лікування, у залежності від того, які патологічні зміни виявлені під час обстеження.

Пройдіть УЗД легень за доступною ціною та з гарантією отримання точного результату. Записатися на дослідження у зручний час можна за телефоном або на нашому сайті, за допомогою форми запису.

Дізнатися більше про розділ УЗ-діагностика, Доплерографія