Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

УЗД щитоподібної залози

Хвороби щитоподібної залози призводять до порушень обміну речовин, нервової діяльності, патологій репродуктивної системи, безпліддя. Дисфункції саме цього органу є першопричиною багатьох проблем зі здоров’ям, поганого самопочуття, хронічної втомлюваності. У медичному центрі “Діамед-Експрес” проводиться УЗД щитоподібної залози – одне з найбільш інформативних досліджень, яке дозволяє швидко оцінити стан органу. Ми гарантуємо високу точність діагностики, завдяки використанню найсучаснішого обладнання та високій кваліфікації лікарів, які виконують розшифровку отриманих результатів.

Показання для УЗ-діагностики щитоподібної залози

Ультразвукове дослідження (сонографія) щитоподібної залози – безболісне та безпечне обстеження. Під час цієї процедури на орган спрямовуються УЗ-промені, які відбиваються від різних його структур по-різному. На екрані апарату УЗД формується чітке збільшене зображення, за яким можна оцінити розмір та контури органу однорідність будови залозистої тканини, наявність або відсутність новоутворень. Завдяки цьому можна виявити ознаки таких патологій, як гіпотиреоз, гіпертиреоз, тиреоїдит, кісти, ракові пухлини. Дослідження може призначатися пацієнту при появі відповідних симптомів:

  1. Збільшення розмірів щитоподібної залози;
  2. Біль у горлі без ознак респіраторних захворювань;
  3. Постійне бажання відкашлятися через відчуття комку у горлі;
  4. Різкі коливання ваги тіла;
  5. Надмірна збудливість або в’ялість;
  6. Порушення серцевого ритму;
  7. Зниження працездатності без очевидних причин;
  8. Погіршення стану шкіри та волосся, ламкість нігтів;
  9. Порушення менструального циклу;
  10. Проблеми із зачаттям дитини;
  11. Порушення статевої функції у чоловіків.

Крім того, УЗД щитоподібної залози призначають після отримання результатів аналізів на гормони, у яких виявляються ознаки дисфункції залози, а також для контролю ефективності лікування.

Висока деталізація зображення та можливість застосування додаткових режимів обстеження дозволяє використовувати УЗД для діагностики хвороб щитоподібної залози ще на доклінічній стадії (коли явні симптоми ще не проявляються). Тому цей метод успішно використовується для скринінгу, профілактичного огляду. Таке обстеження доцільно проводити всім пацієнтам, особливо після 40 років і тим, хто проживає у регіонах з несприятливою екологічною ситуацією, має родичів з діагностованими вродженими захворюваннями щитоподібної залози. Важливо пам’ятати, що близько 70% населення України страждає на дефіцит йоду – елементу, без якого неможливе нормальне функціонування щитоподібної залози. Отже, важливість профілактичного обстеження цього органу важко переоцінити.

Підготовка до УЗД щитоподібної залози

Якщо ви отримуєте направлення на обстеження від лікаря, потрібно уточнити у нього, як підготуватися до УЗД щитоподібної залози у вашому випадку. Зазвичай, спеціальна підготовка до цього дослідження не потрібна. Бажано утриматися від прийому їжі упродовж 4-6 годин, щоб дотики датчика під час обстеження не провокували приступи нудоти.

УЗД щитоподібної залози у Києві

При проведенні ультразвукового дослідження щитоподібної залози важливе значення має якість обладнання. Медичний центр “Діамед-Експрес” оснащений апаратами УЗД експертного класу. Наші лікарі проводять обстеження за допомогою американської системи LOGIQ P9 та японської системи TOSHIBA APLIO XG. Ці пристрої забезпечують якісну передачу сигналу, високу точність зображення, можливість оцінити не тільки найдрібніші структури органу, але й особливості кровотоку у ньому. У нашому центрі працюють досвідчені спеціалісти, які щоденно мають справу з різними клінічними випадками та регулярно обмінюються досвідом з колегами.

У медичному центрі “Діамед-Експрес” ви можете пройти УЗД щитоподібної залози за доступною ціною і записатися на консультацію до ендокринолога. Запис проводиться по телефону або за допомогою заявки на нашому сайті.

 

Дізнатися більше про розділ УЗ-діагностика, Доплерографія