Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский

Від чого може бути печія і як її позбутися?

Дискомфорт в органах травлення турбує багатьох людей, і одним з найбільш надокучливих його проявів є печія. Варто розуміти, що це не окрема хвороба, вона може бути симптомом різних захворювань шлунково-кишкового тракту. Тому так важливо розібратися саме у причинах печії, адже без цього неможливо позбутися її. Якщо ця проблема турбує вас або ваших близьких, зверніться до гастроентеролога у медичному центрі “Діамед-Експрес” у Києві, щоб усунути дискомфорт ефективно і без ризиків для здоров’я.

Що таке печія?

Печія – це неприємне відчуття, яке виникає при гастроезофагеальному рефлюксі, коли вміст шлунка та дванадцятипалої кишки потрапляє назад до стравоходу через відкритий сфінктер. На поверхню слизової оболонки стравохода починають діяти соляна кислота, ферменти, які містяться у шлунковому соці, а також жовчні кислоти, тому людина відчуває печіння. Одночасно можуть з’являтися такі симптоми, як кислий або гіркий присмак у роті, біль за грудиною, нудота, відрижка.

Найпоширеніші причини печії

Печія є основним проявом гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, при якій порушується моторика стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки і їжа із шлунковим соком часто повертається назад. Ця патологія може призводити до розвитку:

  • Пептичної виразки стравоходу;
  • Стриктур стравоходу (звуження його просвіту);
  • Стравоходу Барретта (поява у стінці органу клітин, нехарактерних для його нормальної гістологічної будови, вважається передраковим станом).

Також печія може спостерігатися при:

  • Запальних хворобах органів ШКТ – при езофагіті, гастриті, дуоденіті;
  • Запальних процесах у печінці (гепатит), підшлунковій залозі (панкреатит), жовчному міхурі (холецистит);
  • Грижі стравохідного отвору діафрагми;
  • Раку шлунка;
  • Дискінезії жовчовивідних протоків.

У багатьох вагітних жінок починаються або частішають випадки появи печії. З одного боку, цьому сприяє зміщення органів травлення через збільшення матки. З іншого боку, під час вагітності нерідко загострюються хронічні захворювання травної системи. І на м’язовий шар стінок органів травлення впливає зміна рівня гормонів.

Навіть не маючи жодної із вищевказаних хвороб, люди часто провокують виникнення печії:

  1. Переїданням;
  2. Нерегулярним харчуванням;
  3. Вживанням алкоголю, кави, міцного чаю, гострої їжі, цитрусових, великої кількості прянощів, газованих напоїв;
  4. Тютюнопалінням;
  5. Різкими нахилами після вживання їжі;
  6. Носінням тісного одягу.

Печія може почати турбувати людину при ожирінні, після пережитого стресу або під час прийому деяких лікарських препаратів.

Що порадить лікар?

Коли ви звертаєтеся до гастроентеролога, він розпитує вас про те, коли саме почала турбувати така проблема, за яких умов напади печії повторюються, посилюються. Щоб боротися з неприємним симптомом, необхідно точно встановити першопричину його появи. Якщо є підозра на наявність захворювань органів травлення, пацієнту призначаються такі дослідження, як:

  • УЗД органів черевної порожнини;
  • Фіброгастроскопія;
  • Внутрішньошлункова pH-метрія для вимірювання кислотності;
  • Аналізи крові – загальний та біохімічний;
  • Аналіз крові, який перевіряє наявність в організмі бактерії Helicobacter pylori, що викликає розвиток виразкової хвороби.

Крім того, дискомфорт в області стравоходу може відчуватися при стенокардії. Щоб перевірити її наявність, потрібно проконсультуватися з кардіологом та пройти ЕКГ.

Після обстеження гастроентеролог проаналізує отримані результати і призначить відповідне лікування. У більшості випадків достатньо медикаментозної терапії та дотримання дієти, при більш серйозних захворюваннях (виразкова хвороба, новоутворення) може знадобитися операція.

Для профілактики печії варто уникати факторів, що її провокують, дотримуватися правил здорового харчування, вживати їжу регулярно і невеликими порціями, їсти не пізніше, ніж за 2-3 години до сну, не носити тісний одяг, відмовитися від тютюнопаління. І обов’язково лікувати будь-які захворювання вчасно, звертаючись до досвідчених лікарів, без спроб самолікування.

Не терпіть печію, запишіться на прийом до гастроентеролога!

Висококваліфікований лікар-гастроентеролог проводить консультації у медичному центрі “Діамед-Експрес” у Києві на Оболоні. Він допоможе встановити причини печії і розкаже, що робити для її усунення. У нашому центрі можна зробити УЗД органів черевної порожнини на апараті експерт-класу, здати аналізи. При підозрі на наявність стенокардії, яка може проявлятися схожим дискомфортом, вас огляне кардіолог, при необхідності будуть проведені ЕКГ та інші відповідні дослідження.

Телефонуйте нам, щоб записатися на прийом до лікаря, або залиште заявку на нашому сайті.

Дізнатися більше про розділ Гастроентерологія