м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 | Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану) |
"Мінська" | Сб 9:00 - 15:00 |
Найчастіше питання пацієнтів, у яких виникла заїда: чим лікувати її, щоб позбутися швидко? Це захворювання, яке у медицині називається ангуліт (ангулярний хейліт, ангулярний стоматит), викликає неприємний косметичний дефект – тріщинки у куточках губ з одного чи з обох боків, які псують зовнішній вигляд. Людина відчуває дискомфорт, що заважає розмовляти та їсти. Самолікування домашніми засобами часто призводить до того, що площа ураженої ділянки значно збільшується і боротьба із заїдами триває тижнями, нерідко призводячи до утворення рубців або навіть атрофії тканин. Тому, якщо ви бажаєте вилікувати заїди максимально швидко та безслідно, радимо вам звернутися по допомогу до досвідченого спеціаліста – у медичному центрі “Діамед-Експрес” у Києві на Оболоні.
Заїди у куточках губ – це тріщинки та ерозії, які виникають внаслідок ураження слизової оболонки дріжджоподібними грибками або бактеріями стрептококами. Якщо патологія викликана стрептококами, зазвичай вона починається з появи невеликого міхурця, який швидко вскривається, після чого утворюється щілиноподібна ерозія, що постійно вкривається гнійно-кровянистою кіркою. Кандідамікотична заїда має вигляд червонуватої ерозії, оточеної мацерованим епітелієм, і часто вона непомітна під складкою шкіри. На ній утворюється сіро-білий наліт, але немає кірочок, характерних для стрептококової заїди.
Факторами, що сприяють розвитку ангуліту, є:
Бажаючи якомога швидше усунути такий дефект, заїду починають мазати різними мазями та кремами, підручними засобами (наприклад, зубною пастою). Але це призводить до подразнення та подальшого погіршення стану.
Щоб ефективно лікувати заїду, потрібно точно знати, який збудник викликає інфекційно-запальний процес у даному випадку. За наявною симптоматикою це може визначити спеціаліст. Встановити остаточний діагноз допоможе лабораторний аналіз (зішкріб, який дозволить виявити стрептококи або дріжджоподібні грибки). Відповідно призначаються мазі з антибактеріальною або антигрибковою дією. У важких випадках можуть бути застосовані гормональні препарати, але у жодному разі – без призначення лікаря. Неправильне застосування цих засобів порушує природний імунний захист організму та процеси загоєння.
Якщо заїди виникли на фоні іншого захворювання чи патологічного стану (анемія, цукровий діабет, хвороби печінки), потрібне відповідне лікування.
У Києві лікування заїди на губах можна довірити дерматологу, лікарю вищої кваліфікаційної категорії з більш ніж 30-річним досвідом роботи, який працює у медичному центрі “Діамед-Експрес”. Ви можете розраховувати на швидку і точну діагностику та призначення ефективного лікування, яке найближчим часом позбавить вас від неприємного дефекту на обличчі.
У нашому центрі ви зможете за потреби здати аналізи, а також проконсультуватися зі спеціалістами іншого профілю (ендокринологом, гастроентерологом, сімейним лікарем), якщо у вас є діагностоване захворювання, яке може викликати ангуліт, або його наявність можна припустити за проявом певним симптомів. Таким чином, ми надамо вам комплексну медичну допомогу. Вартість послуг у “Діамед-Експрес”, а також акції, вигідні пропозиції та знижки приємно здивують вас.
З’явилися заїди у куточках губ? Запишіться вже зараз на прийом до дерматолога за телефоном, вказаним на нашому сайті, за допомогою чату на цій сторінці або онлайн-форми запису.