Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

Гінекомастія проблема з чоловічими молочними залозами

Діагноз гінекомастія має також іншу розповсюджену назву ‒ гіпертрофія молочної залози у чоловіків. На жаль, пацієнти чоловічої статті все більше звертаються до нас з проблемою збільшення грудей внаслідок зростання залозистої, жирової та фіброзної тканини, що входять до їх складу.

Якщо ви помітили будь-які зміни у формі та об’ємі молочних залоз, варто негайно проконсультуватися з фаховим лікарем. У нашому медцентрі «Діамед-експрес» є можливість записатися на зустріч до спеціаліста, що проведе якісну діагностику та призначить ефективне лікування проблеми. Зателефонуйте до адміністратора клініки за номерами : (044) 334 43 47, (063) 693 15 45, (067) 232 60 58, аби обрати зручну дату та час для відвідин лікаря. Така проблема потребує медичної допомоги.

Які симптоми гінекомастії?

Чоловіки помічають у себе надмірне збільшення грудей у ​​чоловіків, яке супроводжується такими проявами:

  • змін зазнають обидві залози;
  • сосок набрякає, а іноді може боліти;
  • спостерігається також сильніше і темніше забарвлення ареоли і сосків.

Хто залишається в зоні ризику?

Збільшення молочних залоз насправді може відбутися у чоловіків будь-якого віку:

  • Іноді надмірне збільшення сосків спостерігають навіть у новонародженої дитини.
  • Хвороба проявляється також у хлопчиків у період статевого дозрівання.
  • Недугом страждають чоловіки зрілого віку і літнього віку.

Передбачається, що ідіопатична гінекомастія (тобто така, причину якої неможливо встановити) може бути присутнім приблизно у 30% здорових чоловіків.

Які причини розвитку гінекомастії?

Буває, що у деяких чоловіків проявляється фізіологічна гінекомастія. Вона вражає хлопчиків у період статевого дозрівання. Це пов’язано з гормональними змінами в організмі, оскільки іноді спостерігається підвищення рівня естрадіолу (або жіночого статевого гормону) у порівнянні з чоловічим гормоном, яким є тестостерон. Цей тип гінекомастії зазвичай зникає самостійно протягом декількох або декількох місяців.

Однак може статися, що фізіологічна гінекомастія стане постійною. Така ситуація може виникнути через надмірного переростання жиру та сполучної тканини. Крім фізіологічної гінекомастії, виділяють також патологічну гіперплазію. Вона може виникнути з різних причин:

  • ожиріння;
  • приймання певних ліків (переважно противогрибкові препапати);
  • хронічна ниркова недостатність;
  • пухлина яєчка;
  • інша гормонально-активна пухлина (наприклад, у наднирковій залозі);
  • цироз печінки.

Як бачимо, патологічна гінекомастія розвивається в ході сповільнення обміну статевих гормонів естрогенів та андрогенів.

Гінекомастію слід диференціювати насамперед від т. зв псевдогінекомастії, в ході якої відсутня гіпертрофія молочної залозистої тканини, а лише є гіпертрофія жирової тканини. Крім того, гінекомастію варто також диференціювати від гіперпролактинемії, а також раку молочної залози, що, хоча і зрідка, може трапитися й у чоловіка.

Як діагностується хвороба?

Гінекомастію виявляють на підставі фізичного обстеження пацієнта. Лікар повинен пальпувати залозистий сосок чоловіка. Крім того, необхідно також виконати УЗД молочної залози, щоб підтвердити наявність переростання залозистої тканини. Лікар може призначити ультразвукове дослідження для дослідження надниркових залоз, нирок і печінки. Іноді виникає потреба в УЗД щитоподібної залози та лабораторних дослідженнях печінки.

Результати цих аналізів допоможуть встановити діагноз зі 100% впевненістю, а також визначити причину гінекомастії: чи вона ідіопатична, фізіологічна чи викликана якимось іншим захворюванням. Лише фаховий лікар може прийняти рішення про подальше відповідне лікування.

Як лікується гінекомастія?

Лікування гінекомастії залежить від причини, яка її викликала. У разі ідіопатичної природи існує можливість оперативного втручання, під час якого видаляється надмірна кількість залозистої тканини. Така операція проводиться під загальним наркозом. Фізіологічна гінекомастія взагалі не потребує лікування і з часом зникає. У разі патологічного прояву процедура дещо відрізняється. Якщо гіперплазія молочних залоз викликана вживанням певних препаратів, то за згодою лікаря їх можна замінити іншими, які краще переносяться організмом. При проблемах раку, печінки, нирок або щитоподібної залози терапія включає лікування основного захворювання.

Дізнатися більше про розділ Мамологія, Онкохірургія