Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский

Чим зняти свербіж статевих органів?

Багатьох жінок та чоловіків цікавить питання: чим зняти свербіж статевих органів? Це інтимна проблема, яку пацієнти намагаються вирішувати самостійно, уникаючи звернення до лікаря. Але такі дії зазвичай призводять лише до погіршення стану, приєднання інших неприємних симптомів, зниження якості статевого життя. Пропонуємо розібратися – чому у таких випадках допомога спеціалістів дійсно необхідна.

Свербіж статевих органів – можливі причини

Існує багато причин, чому свербить у промежині, в області статевих органів:

  1. Недотримання правил гігієни – нерегулярне, недостатньо ретельне підмивання, або занадто часте миття, яке порушує захисний бар’єр шкіри та слизових оболонок, несвоєчасна заміна прокладок чи тампонів у жінок під час менструації;
  2. Подразнення шкіри та слизових оболонок статевих органів після гоління чи епіляції волосся в області паху;
  3. Підвищена вологість – через посилене потовиділення, при перебуванні у регіоні з вологим та жарким кліматом, носінні тісного одягу та білизни, що має низьку повітропроникність (проблема посилюється при наявності надлишкової маси тіла);
  4. Алергічна реакція:
    • На мило або засоби, що використовувалися для прання спідньої білизни;
    • На тканину, з якої зроблена білизна;
    • Викликана використанням гігієнічних прокладок, тампонів для критичних днів у жінок;
    • На контрацептиви або лубриканти;
  5. Дерматологічні захворювання: атопічний дерматит, псоріаз, фолікуліт, педикульоз, склероатрофічний лишай тощо;
  6. Надлишок вітаміну С в організмі;
  7. Цукровий діабет;
  8. Інфекційно-запальні захворювання, порушення флори слизової оболонки статевих органів (бактеріальний вагіноз у жінок, баланіт та баланопостит у чоловіків, трихомоніаз, молочниця тощо);
  9. Зміни гормонального фону, що викликають сухість слизової оболонки у жінок під час менопаузи та при клімаксі;
  10. Дистрофічні зміни слизової оболонки (лейкоплакія, крауроз вульви у жінок, який вважається передраковим станом);
  11. Розвиток злоякісного новоутворення (рак вульви у жінок, рак статевого члена у чоловіків).

У пошуках причини свербежу статевих органів слід звертати увагу й на такі можливі супутні симптоми, як поява незвичних виділень з піхви у жінок або з уретри у чоловіків, дискомфорт при статевому акті, сечовиділенні, поява висипки на геніталіях чи інших ділянках тіла, симптоми припливів.

Свербіж статевих органів у чоловіків та жінок: лікування

Часто пацієнти шукають універсальний засіб – чим підмитися при свербежу у домашніх умовах, сподіваючись таким чином вирішити проблему. Але вище ми перерахували можливі причини дискомфорту: вони різноманітні і мають абсолютно різну природу – від алергічної та інфекційної до ендокринної чи пов’язаної з розвитком доброякісних або злоякісних новоутворень. А у частині випадків це не захворювання, а наслідки помилок догляду за тілом. Звісно, антибактеріальними засобами неможливо вилікувати алергію, а відсутність адекватного лікування новоутворень взагалі може загрожувати життю.

Тому єдине правильне рішення, яке допоможе уникнути ускладнень, це звернення по допомогу до дерматовенеролога. У залежності від ситуації, може знадобитися допомога інших спеціалістів – ендокринолога, гастроентеролога, гінеколога – для жінок та уролога (андролога) – для чоловіків.

Чим лікувати свербіж статевих органів – дозволять з’ясувати консультації лікарів та дослідження, які обираються у залежності від клінічної картини. Після огляду ураженої ділянки, проведення гінекологічного обстеження (у жінок) спеціаліст може призначити аналізи на інфекції, рівень гормонів, цитологічне чи гістологічне дослідження (біопсію). Лікування зазвичай передбачає комплексний підхід:

  1. Медикаментозну терапію: антибактеріальні, противірусні чи протигрибкові препарати, антигістамінні, гормональні засоби – залежно від діагнозу;
  2. Корекцію дієти (зокрема, зменшення споживання солодощів, які посилюють прояви молочниці, або відмову від вживання цитрусових – при гіпервітамінозі вітаміну С і т.д.);
  3. Правильний догляд за інтимною зоною та використання саме тих гігієнічних засобів, що підходять вам;
  4. Використання гіпоалергенних засобів для прання;
  5. Відмову від носіння тісного одягу, білизни із тканин, які подразнюють тіло;
  6. Правильний вибір контрацептивів та лубрикантів.

У випадку виявлення новоутворень може бути рекомендоване хірургічне втручання та інші методи лікування пухлин.

Діагностика та лікування свербежу статевих органів: куди звернутися у Києві?

Комплексну допомогу за доступною ціною можна отримати у медичному центрі “Діамед-Експрес”. У нас проводяться консультації висококваліфікованих лікарів:

  • Дерматолога, дерматовенеролога, онкодерматолога;
  • Гінеколога, гінеколога-ендокринолога;
  • Уролога, андролога;
  • Ендокринолога;
  • Гастроентеролога та інших фахівців.

У центрі можна здати всі необхідні лабораторні аналізи (включно з біопсією), УЗД на обладнанні експерт-класу. Ми надаємо рекомендації з догляду та призначаємо лікування у відповідності до сучасних стандартів.

Не ігноруйте дискомфорт – зверніться до спеціалістів. У медичному центрі “Діамед-Експрес” ваші проблеми будуть вирішені професійно, з комфортом та делікатним ставленням. Записатися на прийом можна за телефоном, за допомогою заявки на сайті або повідомлення у чаті.

Дізнатися більше про розділ Гінекологія