Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский

Чому набрякають ноги біля кісточки?

Трапляються випадки, коли спостерігається набряк в області гомілковостопного суглоба після травм – якщо людина підвернула ногу, стався забій, вивих або перелом. Але чому набрякають ноги біля кісточки навіть без ушкоджень? Такий симптом може свідчити про порушення відтоку рідини з нижніх кінцівок, проблеми з кровообігом. Що робити, якщо ви часто помічаєте у себе такий характерний набряк – розповімо у нашій статті.

Чому набрякають ноги внизу – найпоширеніші причини

У значної кількості пацієнтів, у яких набрякають ноги, діагностуються серцево-судинні захворювання. Відтік рідини з нижньої частини тіла порушується при таких патологіях, як:

  1. Варикоз;
  2. Хронічна венозна недостатність;
  3. Тромбофлебіт;
  4. Аневризма;
  5. Вроджені вади серця;
  6. Серцева недостатність;
  7. Ішемічна хвороба серця та деякі інші.

Тобто, своєчасному усуненню рідини з тканин нижніх кінцівок заважають патологічні зміни стінок вен, тромби у просвіті судин, порушення серцевої діяльності, внаслідок яких ефективність кровообігу знижується.

Серед інших можливих причин набряку ніг:

  • Патології нирок;
  • Хвороби печінки;
  • Цукровий діабет;
  • Ревматизм;
  • Ожиріння;
  • Алергічні реакції.

Набряк ноги внизу, біля кісточки може виникати без наявності захворювання, як фізіологічна реакція організму на тривале перебування у положенні сидячи або стоячи, носіння незручного взуття, вживання надто солоної їжі, яка затримує рідину в організмі, зловживання алкогольними напоями. Варто зазначити, що постійний вплив цих факторів, у свою чергу, здатний призвести до розвитку захворювань. І згодом часті набряки ніг поступово та зазвичай непомітно для пацієнта перетворюються з фізіологічної реакції на симптом хвороби, про яку на ранніх стадіях можна дізнатися лише завдяки професійній діагностиці.

Які ще симптоми можуть спостерігатися?

Перелік симптомів залежатиме від основного захворювання. Крім набряків біля кісточок, можуть спостерігатися помітні розширення вен, темні плями на ногах, мерзлякуватість ніг, відчуття печіння та важкості, біль у попереку, дискомфорт в області серця тощо. Серйозні проблеми з кровообігом призводять до ішемічних процесів у тканинах, де відчувається кисневе голодування та нестача поживних речовин. Внаслідок цього на ногах можуть з’явитися трофічні виразки, у деяких випадках розвивається гангрена.

Чому набрякають ноги внизу біля кісточок – як з’ясувати причину?

З’ясувати можливі причини набряків ніг допомагає ультразвукова діагностика, яку можна за доступною ціною пройти у медичному центрі “Діамед-Експрес” на Оболоні у Києві. Це безпечні та безболісні процедури, які дозволяють швидко і точно визначити наявні патологічні процеси в організмі:

  1. Дуплексне сканування судин нижніх кінцівок – для виявлення ознак варикозного розширення вен, запалення судинних стінок, дисфункції венозних клапанів, тромбів, аневризм тощо;
  2. ЕхоКГ серця – допомагає перевірити наявність структурних змін серцевого м’яза, розширення камер, дисфункції клапанів, ознак ішемії, вроджених вад тощо.
  3. УЗД нирок, печінки та інших внутрішніх органів – для виявлення можливих патологій, що провокують затримку рідини в організмі.
  4. УЗД гомілковостопного та інших суглобів – для виявлення патологічних змін, які можуть розвиватися внаслідок системних захворювань.

Пройти ультразвукове дослідження можна без направлення від лікаря.

Крім того, у “Діамед-Експрес” ви зможете здати необхідні лабораторні аналізи, проконсультуватися з кардіологом, ендокринологом, урологом, ортопедом-травматологом. У нас працюють лікарі вищої кваліфікаційної категорії. Ми обовязково знайдемо причину ваших проблем зі здоров’ям та надамо необхідну медичну допомогу на високому рівні.

Якщо у вас набрякають ноги, не втрачайте часу – запишіться на діагностику у медичному центрі “Діамед-Експрес”. Без своєчасної діагностики та лікування зростають ризики небезпечних для життя ускладнень. Зателефонуйте нам або залиште заявку на сайті, щоб пройти обстеження у зручний час.

Дізнатися більше про розділ УЗ-діагностика, Доплерографія