Телефоны
Мова:
 • Українська
 • Русский
м. Київ, вул. Левка Лук'яненка (Маршала Тимошенка), 14 Пн-Пт 8:00 - 18:00 (протягом дії воєнного стану)
"Мінська" Сб 9:00 - 15:00

УЗД серця

Ультразвукове дослідження серця, або ехокардіографія, – це безпечний і безболісний метод обстеження, який дозволяє встановити точний діагноз та проводити моніторинг стану пацієнта протягом курсу лікування. Під час процедури лікар прикладає до шкіри датчик, який спрямовує ультразвукові промені і сприймає їх відображення. На екрані комп’ютера з’являється збільшене зображення внутрішніх анатомічних структур з високою роздільною здатністю, за яким можна визначити найменші відхилення від норми. Точність такого дослідження залежить від компетентності лікаря, а також якості використовуваного обладнання. Ці умови забезпечені у медичному центрі “Діамед-Експрес” у Києві на Оболоні, УЗД серця у нас проводиться за доступною ціною та у зручний для вас час.

Показання для УЗД серця

Під час ультразвукового дослідження лікар може детально обстежити всі анатомічні структури, визначити особливості будови різних шарів стінок серця та пов’язаних з ним судин, виявити патологічні зміни камер, клапанів. Завдяки додатковим режимам, можна визначати особливості кровотоку, оцінювати кровопостачання самого органу, роботу його внутрішньої провідної системи, яка забезпечує утворення та проведення нервових імпульсів, які керують серцевим ритмом. УЗД серця використовується при діагностиці:

 • Вроджених вад серця;
 • Ішемічної хвороби серця;
 • Інфаркту та передінфарктного стану;
 • Серцевої недостатності;
 • Аневризм;
 • Запальних захворювань серця (ендокардит, міокардит, перикардит);
 • Гіпертрофії передсердь та шлуночків;
 • Анатомічних та функціональних порушень, викликаних атеросклерозом, цукровим діабетом, дисфункціями щитоподібної залози та іншими хворобами.

Обстеження призначається, якщо у пацієнта спостерігаються відповідні симптоми:

 1. Біль у грудній клітці, який може поширюватися у спину або руку;
 2. Відчуття тиску у грудній клітці;
 3. Швидка втомлюваність;
 4. Запаморочення;
 5. Втрата свідомості;
 6. Порушення артеріального тиску та серцевого ритму;
 7. Шум у серці при прослуховуванні.

Крім того, ехокардіографія призначається, якщо на наявність серцево-судинних хвороб вказують результати інших досліджень – ЕКГ, аналізу крові на рівень холестерину, коагулограми, біохімічного та загального аналізу крові і т.д. Таке обстеження виконується перед операцією на серці та після неї, під час курсу медикаментозного лікування.

Для профілактичного обстеження УЗД серця проводиться щорічно пацієнтам віком від 40 років, вагітним жінкам, при плануванні вагітності. Варто періодично проходити діагностику спортсменам, людям зі шкідливими звичками, при наявності шкідливих умов праці, після перенесених стресів, при виявленні серцево-судинних хвороб у родичів (схильність до таких патологій може успадковуватися). Перешкодами для дослідження є тільки сильне пошкодження шкіри на досліджуваній ділянці, а також вага тіла понад 100 кг.

Іноді пацієнти цікавляться – що краще: УЗД серця чи кардіограма. ЕКГ – це зручний спосіб визначення розладів серцевого ритму, але саме за допомогою ультразвукового дослідження можна визначити патологічні зміни структури серця, які викликають функціональні порушення.

Підготовка до УЗД серця

Якщо ви приймаєте препарати, які впливають на роботу серця, потрібно проконсультуватися зі своїм лікарем: чи є можливість припинити їх застосування за кілька днів до УЗД серця. Якщо це неможливо через ризики для здоров’я, лікарю УЗД потрібно повідомити, які лікарські засоби ви застосовуєте. У день проведення дослідження потрібно уникати фізичних та психологічних навантажень, вживання алкоголю, кофеїновмісних напоїв. Рекомендується проводити обстеження не менш ніж за 2 години після прийому їжі.

УЗД серця у Києві

Поширеність серцево-судинних захворювань є високою і щорічно зростає, вони є найчастішою причиною смерті у всьому світі, зокрема й у нашій країні. Вчасно розпочати лікування, щоб знизити ризик небезпечних наслідків, можна лише за рахунок ранньої і точної діагностики. Потурбуйтеся про своє здоров’я – запишіться на УЗД серця для профілактичного обстеження. Якщо симптоми захворювань вже з’явилися, пройти діагностику слід негайно. Висококваліфіковані і досвідчені лікарі медичного центру “Діамед-Експрес” використовують ультразвукові системи експертного класу (TOSHIBA APLIO XG, Voluson E8 Expert, LOGIQ P9), з можливістю застосування різних режимів дослідження для комплексної перевірки структурних та функціональних порушень серця і судин.

Уточнити ціни та записатися на УЗД серця, а при необхідності – і на консультацію до кардіолога у медичному центрі “Діамед-Експрес” можна за телефоном. Також запис проводиться за допомогою заявки на нашому сайті.

Дізнатися більше про розділ УЗ-діагностика, Доплерографія