Телефоны
Мова:
  • Українська
  • Русский

Камені у сечовому міхурі

Камені у сечовому міхурі (цистолітіаз) з’являються при сечокам’яній хворобі, коли конкременти опускаються з нирок у нижні відділи сечовидільної системи. Іноді вони формуються безпосередньо у сечовому міхурі. Це може викликати сильний дискомфорт і призводити до ускладнень, причому стан у багатьох випадках погіршується раптово і неочікувано. Щоб тримати ситуацію під контролем та уникнути небезпечних наслідків, потрібно проходити обстеження та лікування у досвідченого уролога, у Києві на Оболоні записатися на прийом до лікаря можна у медичному центрі “Діамед-Експрес”, де вам буде надана якісна медична допомога.

Чому з’являються камені у сечовому міхурі

Основні причини утворення каменів – зміни складу сечі та порушення процесу її виведення. До накопичення конкрементів призводять:

  • Вживання недостатньої кількості рідини або води поганої якості, з високим показником жорсткості;
  • Зловживання солоною, гострою їжею, алкоголем;
  • Недостатність вітамінів В, D;
  • Порушення всмоктування поживних речовин у травній системі;
  • Хронічні запальні процеси у нирках, сечовому міхурі (пієлонефрит, гломерулонефрит, цистит);
  • Побічні ефекти прийому деяких препаратів;
  • Розлади гормонального фону та обміну речовин.

У сечовому міхурі камені утворюються чи затримуються, потрапляючи з нирок, через:

  • Хронічне запалення сечовидільних шляхів;
  • Вроджені вади розвитку органів сечовидільної системи, які ускладнюють сечовиділення;
  • Дивертикули сечового міхура (випинання його стінок);
  • Наслідки хірургічних втручань на сечовидільних органах;
  • Опущення органів малого тазу у жінок;
  • Аденома простати у чоловіків;
  • Малорухливий спосіб життя;
  • Несвоєчасне випорожнення сечового міхура.

Камені сечового міхура: симптоми

Якщо у сечовому міхурі знаходяться камені, людина протягом тривалого часу може не здогадуватися про їх наявність через відсутність симптомів. Але збільшення конкрементів у розмірі та травмування стінок органа призводять до виникнення наступних проявів цистолітіазу:

  1. Часті позиви до сечовипускання;
  2. Різкий, ріжучий біль під час сечовипускання, який може поширюватися на різні ділянки малого таза;
  3. Ускладнення виділення сечі, послаблення струменю;
  4. Зміна кольору сечі – потемніння, поява домішок крові, каламутність.

Камінь може повністю перекрити просвіт сечовидільних шляхів, внаслідок чого виведення сечі з організму стає неможливим, і такий стан загрожує життю пацієнта. При відсутності сечовиділення потрібно негайно звернутися до лікарів по допомогу, не вдаючись до самолікування та не ігноруючи це небезпечне явище.

Цистолітіаз також небезпечний тим, що підвищує ризик розвитку інфекційно-запальних процесів. Якщо вони виникають, у пацієнта підвищується температура, погіршується загальний стан, у сечі можуть з’явитися домішки гною. Через великі розміри та гострі краї каменів можливі серйозні травми сечовидільних шляхів, які супроводжуються виділенням крові з уретри.

Діагностика

Виявити камені дозволяє УЗД сечового міхура, нирок. У деяких випадках уролог призначає рентген або КТ. Крім того, проводиться загальний аналіз сечі (як правильно здавати його – читайте у нашій статті). Для точної діагностики цистолітіазу призначаються загальний та біохімічний аналізи крові, біохімічний аналіз сечі, діагностична цистоскопія та інші дослідження – за показаннями.

Лікування каменів у сечовому міхурі (цистолітіазу)

У частині випадків проводиться лише консервативне лікування, якщо можливо розчинити камені у сечовому міхурі та не видаляти їх. Вибір методів залежить від хімічного складу конкрементів, їх розміру, форми та поточного стану пацієнта. Найкраще розчиняються уратні камені, складніше – кальцій-оксалатові та кальцій-фосфатні, не піддаються розчиненню цистинові конкременти. Лікуванню сечокам’яної хвороби сприяють дотримання рекомендованого питного режиму та дієта.

Якщо камені у сечовому міхурі неможливо розчинити, їх видаляють:

  1. Відкритим порожнинним способом – операція з доступом через розріз шкіри, на даний момент проводиться за неможливості застосування більш сучасних хірургічних втручань;
  2. Черезшкірною надлобковою літолапаксією – дроблення та вилучення каменів через невеликий розріз шкіри;
  3. Шляхом проведення малоінвазивного хірургічного втручання (цистоскопії) за допомогою ендоскопічного обладнання, що вводиться через сечовипускний канал; це малотравматичний спосіб лікування зі швидкою реабілітацією пацієнта;
  4. Лазерною літотрипсією – дроблення каменів у сечовому міхурі лазером, після чого їх дрібні фрагменти виводяться природним шляхом.

Консультації уролога та УЗД на Оболоні у Києві

Виявити камені у сечовому міхурі, нирках, сечоводах, визначити їх тип та оптимальний, безпечний метод лікування можна лише при зверненні до уролога. Записатися на прийом до висококваліфікованого фахівця у Києві, на правому березі (Оболонь) можна у медичному центрі “Діамед-Експрес”. Наш центр обладнаний якісними ультразвуковими системами, за допомогою яких проводиться УЗД сечового міхура та нирок. Сучасні апарати дозволяють виявити не тільки конкременти при сечокам’яній хворобі, але й ускладнення, які порушують кровообіг цих органів. У лабораторії центру ви можете здати всі необхідні аналізи. Якщо за результатами обстеження виявиться, що вам необхідне хірургічне лікування цистолітіазу, ми порекомендуємо найкращих фахівців, які проведуть операцію у відповідності до сучасних стандартів.

Помітили у себе дискомфортні відчуття при сечовипусканні, зміни кольору сечі та інші симптоми урологічного захворювання? Запишіться на прийом до уролога – зателефонуйте нам або заповніть заявку на сторінці сайту, щоб почати ефективне лікування найближчим часом.

Дізнатися більше про розділ Урологія, Сексопатологія, Андрологія